تفاوت غذای خشک سگ
0 - 0
18 اردیبهشت 99     378 بازدید
تفاوت غذای خشک سگ

تفاوت غذای خشک سگ


غذای خشک سگ بر اساس کیفیت مواد تشکیل دهنده ان به کلاس یا دسته های زیر تقسیم میشود:
·غذای اقتصادی economy
·غذای معمولی regular
·غذای پرمیوم  premium
·غذای سوپر پرمیوم super- premium
·غذای هولیستیکholistic


غذای خشک سگ کلاس اقتصادی (اکونومی)


این نوع غذا با استفاده از ارزان ترین مواد غذایی تولید شده و برای همین قیمت بسیار پایینی دارند. پروتئین تشکیل دهنده این نوع غذای خشک معمولا از بازمانده های پروتئینی تامین شده و درصد پایینی دارند. بخش عمده این نوع غذا رو هم غلات ارزان قیمت و سویا تشکیل میدهندبخش گوشتی این غذاها را معمولا گوشت های غیر قابل مصرف برای انسان مثل گوشت دام های بیمار و مرده و اجزای لاشه که در تولید غذا برای انسان استفاده نمیشوند تشکیل میدهند. البته تصور نکنید که سگ شما با خوردن غذای اکونومی بیمار میشود! تمامی غذاهای اکونومی برای استفاده سگ ها بی خطر هستند و باعث بیماری نمیشوند، اما خیلی کیفیت پایین تری نسبت به غذاهای دیگر دارنددرصد مواد مغذی و قابل هضم در این نوع غذا پایین هستند و برای همین هم باید میزان بیشتری از این نوع غذا در طول روز به سگ خود بدهید. انرژی غذاهای اکونومی معمولا بین 150تا 200کالری در هر 100گرم غذا استتوجه کنین که استفاده از غذای اکونومی برای مدت طولانی و بخصوص برای توله ها و سگ های جوان و در حال رشد، توصیه نمیشود.

 

غذای خشک سگ کلاس معمولی


این دسته از غذای خشک کیفیت بهتری نسبت به دسته اکونومی دارند ولی هنوز هم منبع پروتئینی استفاده شده در ان (مثل غذاهای اکونومی) بازمانده های پروتئینی هستقابلیت هضم و میزان مواد مغذی این دسته از غذاهای خشک نسبت به اکونومی بیشتر است و سگ شما با خوردن این غذا مدفوع کمتری تولید میکند ولی هنوز هم نمیشود گفت برای استفاده طولانی مدت سگ ها توصیه میشونددر بسیاری از غذاهای این کلاس از افزودنی ها و طعم دهنده ها استفاده میشود تا طعم غذا رو برای سگ مطلوب کند. میزان انرژی غذاهای کلاس معمولی بین 250تا 300کیلوکالری در هر 100گرم غذاست.

 

غذای خشک سگ کلاس پرمیوم premium

غذای خشک سگ پرمیوم از دو دسته بالا کیفیت بهتری دارند و قیمت ان هم به صرفه است. هنوز هم منبع پروتئین استفاده شده در این غذا از بازمانده های گوشتی یا اجزای پروتئینی غیر قابل مصرف برای انسان تامین میشود. درصد پروتئین غذای پرمیوم بالاست و از این نظر نسبت به دو کلاس قبلی برتری قابلیت توجهی داردانرژی این غذا 300تا 350کیلوکالری در هر 100گرم غذاست.


غذای خشک سگ کلاس سوپرپرمیومsuper- premium

کلاس های غذایی مطمئن و مناسب برای استفاده طولانی مدت سگ شماست. غذای خشک سگ سوپرپرمیوم غذای با کیفیتی است که منبع پروتئینی استفاده شده در اون گوشت تازه و مرغوب (مرغ، گاو،بره و ..) بوده و برای تامین کربوهیدرات این غذا از غلات با کیفیت مثل ذرت، برنج و استفاده شده استیکی دیگر از ویژگی های غذای خشک کلاس سوپرپرمیوم درصد هضم بالای این غذاست که بالای 80درصد و در نتیجه سگ شما با مصرف مقدار کمی از این غذا سیر شده و نیازهای غذایی اش برطرف میشود. انرژی موجود در این غذا بالای 350کیلوکالری در هر 100گرم استغذای خشک سوپرپرمیوم غنی از ویتامین ها است و افزودنی، نگه دارنده و طعم دهنده ندارد. تنها نکته منفی این نوع غذا این است که هنوز حاوی مقداری مواد غذایی غیر قابل هضم برای سگ هاست ولی به طور کلی غذای بسیار خوب و سالمی به حساب میاد.

 

غذای خشک سگ هولستیک holistic

معمولا در بین غذاهای سوپرپرمیوم سگ ها یه کلاس غذایی به نام هولستیک هم وجود دارد. غذای هولستیک غذایی لوکس و خوش خوراک که 90درصد اون رو گوشت و سبزیجات طبیعی تشکیل میدهند. این نوع غذا حاوی هیچ گونه افزودنی و نگهدارنده نیست و استفاده از اون برای سگ ها در سنین مختف (بخصوص در وضعیت رشد، بارداری و شیردهی) توصیه میشودالبته این دسته از غذای خشک سگ جزو دسته بندی های رسمی غذای خشک سگ ها نیست و میتوانیم ان را زیرگروه غذای سوپرپرمیوم قرار دهیم.

صفحه مناسب چاپ
دیدگاه کاربران در مورد این مقاله
برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید
مقالات مشابه