معرفی نژاد آناتولین شپرد
0 - 0
8 تیر 99     344 بازدید
معرفی نژاد آناتولین شپرد

معرفی نژاد آناتولین شپرد | Anatolian Shepherd

سگ چوپان آناتولی بومی ترکیه است ، جایی که آنها به عنوان یار چوپان و نگهبان دام پرورش یافتند. آنها با خصوصیات خاصی ایجاد شده اند تا به اندازه و رنگ دامهای قول داده شده شباهت داشته باشند تا شکارچیان آنها را در بین گله ها تشخیص ندهند. آنها که گاه به آن سگ کاراباش آناتولی یا کانگال گفته می شود ، یک سگ نگهبان وفادار و یک سگ بزرگ و چشمگیر هستند ، که معمولاً در بلوغ 120 تا 150 پوند وزن دارند.

صاحبان تازه کار مراقب باشید. نه تنها سگهای این نژاد بزرگ هستند. آنها لجوج هستند. سگهای چوپان آناتولی به مربیان محکم و مداوم و با تجربه در زمینه سگ ها نیاز دارند. همچنین ، در حالی که الزامات نظافت نسبتاً کم است ، صاحبان آن باید خلاء آماده به کار را داشته باشند. برای تمیز کردن تمام خزهایی که در طول سال ریخته اند آماده باشید.

یک چوپان آموزش دیده و دارای معاشرت خوب آناتولی یک دوست و نگهبان است برای هر کسی که آنها را "گله" خود بدانند که شامل اعضای انسانی خانواده آنها می شود. آنها حتی با فرزندان انسان دوستانه خود دوستانه هستند ، هرچند اندازه آنها باعث می شود که در هنگام بازی شدید ، یک کودک را بزنید. در صورت عدم آموزش صحیح آنها ، ممکن است آنها حیوانات خانگی یا حیوانات دیگری را نیز تعقیب کنند. بنابراین ، جامعه پذیری و آموزش رفتار باید از اوایل شروع شود ، به طور ایده آل در توله سگ. اگر تمایل دارید که با آموزش محکم بمانید ، این قدرت را دارید که یک معامله بزرگ را اداره کنید ، و مایل هستید زمان و فداکاری خود را بکار بگیرید ، یک سگ شبان آناتولی به عنوان دوست و سرپرست زندگی شما خواهد بود.

 

 

نکات مهم در ارتباط با انواع نژاد سگ

 

تطبیق پذیری

 

میزان سازگاری با زندگی آپارتمانی

برخلاف تصور رایج ، اندازه های کوچک لزوماً نشان دهنده  سازگاری سگ با آپارتمان نیست. تعداد زیادی از سگ های کوچک بسیار پر انرژی و سرحال هستند برای زندگی در یک طبقه بالا. سامو بودن ، کم انرژی بودن ، نسبتاً آرام در داخل خانه و مودب بودن با ساکنان دیگر ، همه ویژگیهای خوب یک سگ آپارتمان هستند. و می توانید یک جعبه جالب برای سگ خود پیدا کنید تا فضای شخصی کمی در آپارتمان به آنها بدهید.

 

میزان سختی و حرفه ای بودن برای صاحب سگ

بعضی از سگ ها نسبت به بقیه ساده تر هستند. آنها به آموزش بهتر می روند و بسیار راحت هستند آنها همچنین به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند تا از اشتباهات یا ناسازگاری های شما عقب نشینی کنند. سگهایی که بسیار حساس هستند ، تفکر مستقل دارند یا ادعا می کنند ممکن است مدیریت والدین برای اولین بار سگ سخت تر باشد. اگر تجربه انتخاب سگ خود را در نظر داشته باشید هنگام انتخاب معاشرت جدید ، بهترین تجربه خود را کسب خواهید کرد.

 

تنهایی بودن را تحمل می کند

بعضی از نژادها بسیار نزدیک با خانواده خود پیوند می خورند و در صورت ترک تنها توسط صاحب خود ، مستعد نگرانی یا حتی وحشت هستند. یک سگ مضطرب می تواند بسیار مخرب باشد - پارس کردن ، ناله کردن ، جویدن و در غیر این صورت باعث ضرب و شتم می شود. این نژادها به بهترین نحو انجام می شود که یک عضو خانواده در طول روز در خانه باشد یا اگر می توانید سگ را به محل کار خود ببرید.

 

میزان تحمل سرما

نژادهایی با موهای بسیار کوتاه و بدون پوشش یا چربی کمی یا بدون چربی مانند گریشن ها در برابر سرما آسیب پذیر هستند. سگهایی که تحمل سرما کم دارند ، باید در داخل آب و هوای سرد زندگی کنند .

 

میزان تحمل گرما

سگ هایی که مو های ضخیم و دوتایی دارند ، در برابر گرمای بیش از حد آسیب پذیر هستند. همچنین نژادهایی با بینی های کوتاه مانند بولداگ وجود دارد ، زیرا نمی توانند به خوبی خنک شوند. اگر می خواهید نژاد حساس به گرما داشته باشید ، سگ شما باید در روزهای گرم یا مرطوب در منزل بماند ، و در مورد انجام سگ خود در گرما باید بسیار محتاط باشید.

 

میزان ارتباط دوستانه

 

محبت با خانواده

بعضی از نژادها مستقل و دور از ذهن هستند ، حتی اگر آنها از همان سگ توله سگ توسط همان شخص بزرگ شده باشند. دیگران با یک شخص پیوند نزدیکی دارند و نسبت به همه افراد بی تفاوت هستند. و برخی از خانواده را با محبت حمام می کنند. نژاد تنها عاملی نیست که به سطح عاطفه می رود. سگهایی که در داخل یک خانه با افراد اطراف بزرگ شده اند احساس راحتی بیشتری با انسان دارند و راحت تر پیوند می خورند.

 

ارتباط دوستانه با بچه ها

تضمینی برای رفتار هر نژاد یا سگ نیست. سگها از هر نژاد می توانند با توجه به تجربیات گذشته خود ، آموزش چگونگی همراهی با بچه ها و شخصیت ، در کنار کودکان خوب باشند. مهم نیست که چه نوع نژاد و چه نژاد ، همه سگ ها دارای فک های قوی ، دندان های تیز هستند و ممکن است در شرایط استرس زوزه بزنند. کودکان و سگهای جوان از هر نژاد همیشه باید تحت نظارت یک فرد بالغ قرار گیرند و هرگز به تنهایی دوره ای باقی نمانند.

 

ارتباط با سایر سگ ها

دوستی نسبت به سگ و دوستی با انسان دو چیز کاملاً متفاوت است. برخی از سگها ممکن است حمله کنند یا سعی کنند بر سگهای دیگر مسلط شوند ، حتی اگر آنها عاشق اشکالات مردم باشند. دیگران بیشتر از جنگ بازی می کنند. و بعضی از آنها دم می چرخند و فرار می کنند. نژاد تنها عامل نیست. سگهایی که حداقل در سن شش تا هشت هفتگی با همسران و مادر خود زندگی می کردند و در زمان توله سگ ، وقت زیادی را با بازی با سگ های دیگر گذراندند ، به احتمال زیاد مهارت های اجتماعی خوبی دارند.

 

 

سلامتی و نظافت

 

ریزش مو

اگر قصد دارید خانه خود را با یک سگ به اشتراک بگذارید ، باید با برخی از سطح موهای سگ روی لباس و خانه خود سر و کار داشته باشید. اما ، ریختن در بین نژادها بسیار متفاوت است. بعضی از سگ ها سال به سال می ریزند ، برخی فصلی "ضربه" می زنند ، بعضی دیگر هر دو را انجام می دهند ، و بعضی دیگر اصلاً به سختی نمی ریزند. اگر اهل فن و زیبایی هستید ، باید یک نژاد کم ریخته را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را آرام کنید.

 

سلامت کلی

به دلیل شیوه های نادرست در پرورش ، برخی از نژادها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی ژنتیکی مانند دیسپلازی مفصل ران هستند. این بدان معنا نیست که هر سگی از آن نژاد باعث ایجاد آن بیماری ها می شود. این بدان معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری قرار دارند. اگر شما یک توله سگ را به فرزندخواندگی می گذارید ، ایده خوبی است که بدانید کدام بیماری های ژنتیکی برای نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

 

خطر افزایش وزن

بعضی از نژادها اشتهای دلچسب دارند و تمایل دارند به راحتی وزن خود را افزایش دهند. همانند انسانها ، اضافه وزن می تواند باعث ایجاد مشکلات سلامتی در سگ ها شود. اگر نژاد انتخاب کرده اید که مستعد اضافه وزن است ، باید رفتارهای خود را محدود کنید ، مطمئن شوید که آنها به اندازه کافی ورزش می کنند و وعده های غذایی روزانه خود را به جای ترک کردن غذای معمولی ، در وعده های غذایی معمولی اندازه گیری می کنید.

 

جثه

عامل کلیدی در تصمیم گیری در مورد اینکه آیا با شما و فضای زندگی شما سازگار است ، است. نژادهای بزرگ سگ ممکن است بیش از حد قدرت و ترسناک به نظر برسند ، اما برخی از آنها فوق العاده شیرین هستند! نگاهی بیندازید و سگ با اندازه مناسب را برای خود پیدا کنید!

 

قابلیت آموزش

 

تمرین و آموزش آسان

آموزش سگهای باهوش ، در ایجاد ارتباط بین سریع (مانند کلمه "نشستن") ، یک عمل (نشستن) و یک نتیجه (گرفتن یک معالجه) خیلی سریع مهارت بیشتری دارند. سگ های دیگر در طول آموزش به زمان ، صبر و تکرار بیشتری نیاز دارند. بسیاری از نژادها باهوش هستند اما با آموزش "چه چیزی در من است؟" نگرش ، در این صورت شما نیاز به استفاده از پاداش ها و بازی ها برای یادگیری آنها می خواهید با درخواست های خود مطابقت داشته باشند.

 

هوشمندی

سگهایی که برای مشاغلی که نیاز به تصمیم گیری ، هوش و تمرکز دارند ، مانند حیوانات گله دار پرورش می یابند ، باید مغز خود را ورزش دهند ، همانگونه که سگ هایی که برای اجرای آن در طول روز پرورش داده شده اند ، باید بدن خود را ورزش کنند. اگر آنها تحریک ذهنی مورد نیاز خود را پیدا نکنند ، کار خودشان را انجام می دهند - معمولاً با پروژه هایی که دوست نخواهید داشت مانند حفاری و جویدن. آموزش اطاعت و اسباب بازی های تعاملی سگ روش های خوبی برای دادن سگ به تمرین مغز است ، همانند ورزش و مشاغل سگ مانند چابکی و جستجو و نجات.

 

تعقیب طعمه

سگهایی که به آنها شکاری می گویند ، مانند Terriers ، تمایل ذاتی برای تعقیب حیوانات دیگر دارند.  مانند گربه ها ، سنجاب ها ، و شاید حتی ماشین ها ، می توانند آن غریزه را تحریک کنند. سگهایی که دوست دارند تعقیب کنند باید در بیرون از منزل اجاره شوند یا در یک محوطه نگه داشته شوند و در حیاط خود به حصار امن و بالایی احتیاج دارید. این نژادها به طور کلی برای خانه هایی با حیوانات خانگی کوچک که می توانند مانند طعمه مانند گربه ها ، همسترها یا سگ های کوچک مناسب نباشند مناسب نیستند. از طرف دیگر نژادهایی که در ابتدا برای شکار پرندگان مورد استفاده قرار می گرفتند ، تعقیب نخواهند شد ، اما احتمالاً هنگام پرواز پرنده هایی که وجود دارند توجه آنها را سخت می کنید.

 

گرایش به پارس یا زوزه

برخی نژادها بیشتر از بقیه صدا تولید می کنند. هنگام انتخاب نژاد ، به این فکر کنید که چند بار سگ با پارس یا زوزه صدا می کند. اگر نیاز به خرید سگ نگهبان دارید ، آیا شهری مملو از "غریبه های" مشکوک ، توله سگ شما را در معرض خطر دایمی قرار خواهد داد ؟ آیا شما در خانه با محدودیت های صوتی زندگی می کنید؟ آیا در این نزدیکی همسایه دارید؟

 

نیازهای جسمی

 

سطح انرژی

سگهای پرانرژی همیشه آماده و منتظر عمل هستند. آنها این استقامت را دارند که بتوانند در یک روز کاری کامل قرار بگیرند. آنها به مقدار قابل توجهی از ورزش و تحریک ذهنی احتیاج دارند و احتمالاً بیشتر وقت خود را صرف پریدن ، بازی و تحقیق در مورد هر گونه مناظر و بوی جدید می کنند. هنگام انتخاب نژاد ، سطح فعالیت و شیوه زندگی خود را در نظر بگیرید و به این فکر کنید که آیا شما یک سگ ریز و درشت و پرانرژی پیدا خواهید کرد که نیرومند یا آزار دهنده باشد.

 

شدت فعالیت

ممکن است یک سگ نیرومند انرژی زیادی داشته باشد یا نتواند انرژی بالایی داشته باشد ، اما هر کاری که انجام می دهد ، آنها با قدرت انجام می دهند ، همچنین ممکن است برای فرزندان خردسال یا شخصی که سالخورده و ضعیف است بهترین محل برای خانه نباشد. از سویی دیگر ، یک سگ با انرژی کم ، رویکرد مطیعی تری نسبت به زندگی دارد.

 

نیازهای ورزشی

بعضی از نژادها با قدم زدن در شب خوب هستند. برخی دیگر به تمرینات روزمره و جدی احتیاج دارند ، به ویژه کارهایی که در ابتدا برای کارهای شغلی جسمی از قبیل شکار یا شکار پرورش داده شده بودند. بدون ورزش کافی ، این نژادها می توانند وزن خود را افزایش داده و انرژی مورد استفاده خود را به روشهایی که دوست ندارند مانند پارس کردن ، جویدن و حفر کردن ، تخلیه کنند. نژادهایی که به ورزش زیادی احتیاج دارند ، برای افراد خارج از منزل ، افراد فعال و یا علاقه مندان به آموزش سگ خود برای رقابت در یک ورزش سگ پر انرژی مانند چابکی مناسب است.

 

میزان بازیگوشی

برخی از سگ ها توله سگ های همیشگی هستند - همیشه در حال انجام یک بازی هستند - در حالی که دیگران جدی تر و آرام بخش هستند. اگرچه یک توله سگ بازیگوش دوستانه به نظر می رسد ، در نظر بگیرید که هر روز چند بازی میتوانید انجام دهید ، یا بچه هایی دارید یا سگ های دیگری که می توانند به عنوان همبازی های سگ در کنار هم قرار بگیرند.

 

اطلاعات کلیدی نژاد آناتولین شپرد | Anatolian Shepherd

سگ چوپان آناتولی یک سگ محافظ دام یا نگهبان محسوب می شود. به این ترتیب ، آنها برای زندگی با گله و اتخاذ آن به عنوان خود ، توسعه یافته اند. آنها سرپرستهای ناتوان و خودباوری هستند که می دانند در هر شرایطی چقدر محافظت یا ارعاب لازم است. آناتولی قرنهاست که مستقل کار می کند ، و تصمیم می گیرد در مورد تهدیدات مربوط به املاک خود تصمیم بگیرد. آنها به عنوان یک توله سگ ، هرکسی را که با آنها زندگی می کنند ، به عنوان یک خانواده یا یک گله گوسفند ، به فرزندخواندگی می گذرانند. هرچه بزرگ می شوند ، حرکات محافظ را به خود می گیرند. برای آناتولی اهمیتی ندارد که "گله" آنها انسان باشد یا حیوان. آنها بسیار محافظ و دارنده هستند.

و آنها با حضور از طبیعت سرپرست خود حمایت می کنند. آناتولی یک سگ بزرگ است و وزن آن به اندازه 150 پوند است. آنها یک کت کوتاه ، فاو و ماسک سیاه دارند. آنها به نظر می رسد مرعوب ، و در صورت لزوم آنها هستند - اگرچه با خانواده خود آرام و دوستانه هستند. در مورد سگ نگهبان جای تعجب آور نیست ، شبان آناتولی به غریبه ها مشکوک است و به افراد خارج از "گله" خود محفوظ است. آنها کار خود را جدی می گیرند - این سگ بدون دلقک نیست - و وقتی صاحب آنها خانه ای نیست ، بعید به نظر می رسد حتی دوستان یا اعضای خانواده گسترده ای که قبلاً با آنها ملاقات کرده اید اجازه ورود به ملک خود را بدهد. در عین حال ، آناتولی سگ بسیار باهوش ، وفادار ، پایدار است. آنها بسیار قابل آموزش هستند ، اگرچه احتمالاً آنها بخاطر ماهیت مستقل خود ، تصمیم به پیروی از یک فرمان را انتخاب می کنند یا نه. آنها به صاحب قدرت و مهربانی و به عنوان یک رهبر بسته نیاز دارند.

 

تاریخچه نژاد نژاد آناتولین شپرد | Anatolian Shepherd

نژاد سگ چوپان آناتولی برای وطن خود در آناتولی در بخش مرکزی ترکیه نامگذاری شده است ، جایی که آنها هنوز هم نقطه افتخار هستند (و حتی در تمبر پستی ملی نیز مورد تجلیل قرار گرفته اند). سگها به "سگ چوپان" معروف به کوبانی کوپگی ، ترکی معروف شدند. سگها شب و روز در کنار حیوانات می ماندند و آنها باید به سرعت سریع حرکت می کردند تا از یک انتهای یک گله بطور گسترده پراکنده به سمت دیگر حرکت کنند. آنها همچنین باید به اندازه کافی بزرگ و قوی باشند که در مقابل شکارچیان بایستند. در دهه 1970 شبانان آناتولی با اشتیاق ترین معرفی خود را در ایالات متحده به دست آوردند ، گرچه قبل از آن دولت ترکیه آناتولیایی ها را به عنوان هدیه به وزارت کشاورزی ایالات متحده به عنوان هدیه داده بود ، برای کارهای تجربی به عنوان نگهبان گله ها. اما در سال 1970 ، باشگاه سگ چوپان آناتولیایی آمریکا با تشویق رابرت بالارد ، افسر نیروی دریایی آمریكا كه در هنگام تركیه شیفته سگها شده بود ، تشکیل شد و كسی كه در كالیفرنیا شروع به پرورش آنها كرده است. این نژاد در سال 1996 وارد کلاس Kennel Club Miscellaneous Club آمریکایی شد.

 

جثه و ابعاد نژاد آناتولین شپرد | Anatolian Shepherd

نرها 29 اینچ ایستاده اند و وزن آن 110 تا 150 پوند است. زنان ماده 27 اینچ قد دارند و 80 تا 120 پوند وزن دارند.

 

شخصیت نژاد آناتولین شپرد | Anatolian Shepherd

سگ چوپان آناتولی بسیار باهوش ، مستقل و مسلط است. آنها برای خود فکر می کنند - یک ویژگی ضروری برای یک دامدار. آنها از خانواده و گله های آنها بسیار محافظت می کنند و خود را دائماً در وظیفه می دانند. اگرچه محافظ است ، چوپان آناتولی با خانواده نزدیک خود آرام ، دوستانه و محبت دارد. آنها با افراد غریبه دوستانه نیستند و با افراد خارج از خانواده خود بسیار محفوظ هستند ، حتی اگر آنها دوست یا بستگان شما باشند. خلق و خو تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله وراثت ، آموزش و جامعه پذیری قرار می گیرد. توله سگ ها با خلق و خوی خوب ، کنجکاو و بازیگوش هستند ، مایلند به مردم نزدیک شوند و توسط آنها برگزار شوند. اگر می خواهید فرزندخواندگی کنید ، ترجیح می دهید توله سگ وسط جاده را انتخاب کنید ، نه کسی که کتک های خود را کتک می زند یا کسی که در گوشه ای پنهان شده است.

 

سلامت و بهداشت نژاد آناتولین شپرد | Anatolian Shepherd

چوپانان آناتولی به طور کلی سالم هستند اما مانند همه نژادها مستعد ابتلا به شرایط سلامتی خاصی هستند. همه چوپانان آناتولی به این یا همه این بیماری ها مبتلا نخواهند شد ، اما مهم است که در صورت بررسی این نژاد از آنها آگاه باشید. در چوپانان آناتولی ممکن است شرایطی مانند دیسپلازی مفصل ران ، دیسپلازی آرنج ، کم کاری تیروئید یا بیماری فون ویلبراند را مشاهده کنید. در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد شرایطی که ممکن است در سگهای این نژاد ظاهر شود وجود دارد:

 

  • هیپ دیسپلازی: این یک بیماری ارثی است که در آن همسایه به طور مفصل در مفصل لگن قرار نمی گیرد. برخی از سگ ها درد و لنگ بودن را در یک یا هر دو پای عقب نشان می دهند ، اما برخی دیگر علائم بیرونی ناراحتی را نشان نمی دهند. (غربالگری اشعه ایکس مطمئن ترین راه برای تشخیص مشکل است.) در هر صورت ، آرتریت با افزایش سن سگ می تواند توسعه یابد. سگهای مبتلا به دیسپلازی باسن را نباید پرورش داد.
  • دیسپلازی آرنج: مشابه دیسپلازی مفصل ران ، این نیز یک بیماری دژنراسیون است. اعتقاد بر این است که در اثر رشد و نمو غیر طبیعی ایجاد می شود ، که منجر به ایجاد مفصل ناقص و ضعیف می شود. این بیماری در شدت متفاوت است: سگ می تواند به راحتی ورم مفاصل ایجاد کند ، یا او لنگ شود. درمان شامل جراحی ، مدیریت وزن ، مدیریت پزشکی و داروهای ضد التهاب است.
  • منودودایك (Demodectic Mange): كه به آن دمیودوزیوز نیز گفته می شود ، این بیماری در اثر كنه دمودكس ایجاد می شود. کنه را نمی توان به انسان یا سگ های دیگر منتقل کرد. فقط مادر می تواند این کنه را به توله سگ های خود منتقل کند ، که معمولاً در چند روز اول زندگی آنها اتفاق می افتد. کنه های Demodex در فولیکول های مو زندگی می کنند و معمولاً مشکلی ایجاد نمی کنند. اگر سگ شما دارای سیستم ایمنی ضعیف شده یا به خطر بیافتد ، می تواند یک دزدکشی ایجاد کند. این اختلال می تواند موضعی باشد و به صورت لکه های قرمز ، پوسته پوسته و پوستی با ریزش مو روی سر ، گردن و پیشانی ایجاد شود. این بیماری به عنوان یک بیماری توله سگ فکر می شود و اغلب به خودی خود پاکسازی می شود. فرم عمومی شده کل بدن را در بر می گیرد و بر توله سگ های بزرگتر و سگ های بالغ تأثیر می گذارد. در هر صورت ، شما باید یک سگ خود را برای معاینه و معالجه به دامپزشک ببرید. آکادمی پوست و دامپزشکی دامپزشکی آمریکا توصیه می کند که تمام سگهایی که در آنها طرحی دودودایزیکال کلیه ایجاد می شود ، را جاسوسی و یا جاسوسی نکنید ، زیرا پیوند ژنتیکی دارد.
  • کم کاری تیروئید: این یک اختلال در غده تیروئید است. تصور می شود که مسئولیت شرایطی از قبیل صرع ، آلوپسی (ریزش مو) ، چاقی ، بی حالی ، افزایش فشارخون ، پیرودرما و سایر شرایط پوستی است. با دارو و رژیم غذایی درمان می شود.
  • آنتروپیون: آنتروپیون نورد درون پلک است که معمولاً روی پلکهای تحتانی هر دو چشم تأثیر می گذارد. تحریک کننده است و باعث اختلال در بینایی می شود. عموماً قبل از تبدیل شدن یک سالگی سگ اتفاق می افتد ، اما باید تا زمانی که سگ به بزرگسالی نرسد ، درمان قطع شود. درمان شامل جراحی های متعدد است که به مرور زمان انجام می شود به گونه ای که سگ در معرض خطر ابتلا به خارج از رحم نیست ، که خارج از پلک است.

 

نکات نگهداری و تغذیه نژاد آناتولین شپرد | Anatolian Shepherd

مقدار توصیه شده روزانه: 1.5 تا 2.5 فنجان غذای خشک با کیفیت بالا در روز ، به دو وعده تقسیم می شود.

توجه: میزان سگ بزرگسال شما چقدر می خواهد به اندازه ، سن ، ساخت ، میزان سوخت و ساز و میزان فعالیت وی بستگی داشته باشد. سگها دقیقاً مانند مردم افراد هستند و همه آنها به همان مقدار غذا احتیاج ندارند. برای جلوگیری از چاقی ، غذای سگ خود را بسنجید و به جای آنکه تمام وقت غذا را ترک کنید ، در وعده های غذایی روزانه قرار دهید. هنگام نگاه کردن به او ، باید بتوانید دنده های او را در زیر لایه ای از ماهیچه احساس کنید اما آنها را نبیند. اگر دنده ها زیر رول چربی دفن شده اند ، سگ شما باید رژیم بگیرد.

 

 

کلمات کلیدی : غذای خشک ، غذای خشک سگ ، غذای خشک گربه ، غذای حیوانات خانگی ، پت شاپ ، غذای گربه ، غذای سگ

صفحه مناسب چاپ
دیدگاه کاربران در مورد این مقاله
برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید
مقالات مشابه