میزان غذای سگ ها چقدر باید باشد؟
0 - 0
3 تیر 99     591 بازدید
میزان غذای سگ ها چقدر باید باشد؟

دستورالعمل های تغذیه عمومی سگ ها

 

 • به طور کلی ، سگ ها باید دو بار در روز تغذیه شوند.
 • نژاد ، سن ، اندازه و سطح انرژی همه عامل این هستند که سگ ها چقدر باید بخورند و چه مقدار.
 • غذای تازه سگ جایگزین فزاینده ای برای کباب خشک یا مواد غذایی کنسرو مرطوب است.

در میان بسیاری از سؤالات صاحبان سگ های جدید و با تجربه روبرو است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چند بار باید سگ ها بخورند؟ رژیم غذایی و تغذیه مؤلفه های اساسی برای نگه داشتن سگ خود در عضوی سالم در خانواده برای سال های آینده است. اگرچه هیچ قانونی سخت و سریع برای اینکه چند بار سگ باید غذا بخورد وجود ندارد ، اما به طور كلی روزانه دو بار محل مناسبی برای شروع است. با این وجود ، اندازه وعده غذایی بیشتر از فرکانس تغذیه مهم است. اندازه آن ممکن است بر اساس نژاد ، سن و وضعیت سلامتی متفاوت باشد و حل و فصل در مقدار مناسب می تواند مشکل باشد.

 

بازه زمانی غذا خوردن سگ چه تاثیری دارد ؟

دامپزشکان توصیه می کنند حداقل دو بار در روز از سگ تغذیه کنید. سگهایی که دارای مشکلات پزشکی یا نیازهای غذایی هستند ممکن است نیاز به برنامه غذایی مخصوص غذا یا محدودیت در مورد آنچه می خورند ، داشته باشند. در مورد عادات غذایی سگ خود با دامپزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که نیازهای غذایی و شرایط درمانی آنها را برآورده کرده اید.

 

غذای سگ - غذای خشک سگ - غذای سگ ایرانی

 

نژاد در تصمیم گیری چند بار برای تغذیه سگ خود نقش بزرگی ایفا می کند. به عنوان مثال ، غذای سگهای نژاد بزرگ معمولاً نسبت به سگهای نژاد متوسط ​​و كوچك به بیشتر و كالری بیشتری در روز نیاز دارند. سن نیز مورد توجه مهم دیگری است. میزان کالری مورد نیاز یک یورکشایر تریر دو ماهه در مقایسه با یورکی دو ساله بسیار متفاوت است.

 

غذای توله سگ ها چقدر باید باشد؟

از آنجا که توله سگ ها به سرعت در حال رشد هستند ، نسبت به سگ های بالغ به مواد غذایی بیشتری احتیاج دارند. تغذیه توله سگ برای ایجاد پایه ای برای رشد آینده و همچنین رشد استخوان و اندام آنها بسیار مهم است. توله سگ ها باید مقدار مشخصی کلسیم در رژیم غذایی خود داشته باشند ، در غیر این صورت آنها می توانند به بیماری استخوان متابولیک یا شرایط ارتوپدی مانند آرتریت زودرس مبتلا شوند. توله سگهای مخصوص اسباب بازی ، به ویژه ، مستعد ابتلا به هیپوگلیسمی هستند.

توله سگ ها به غذاهای کوچک و مکرر نیاز دارند. برای چند ماه اول زندگی توله سگ ، آنها به غذای کوچک غذا در طول روز احتیاج دارند ، توله سگ ها می توانند حدود سه بار در روز غذا بخورند و پس از آن توله سگ ها به سرعت وعده های غذایی دو بار در روز فارغ می شوند. تغذیه از آنها سه یا چهار بار در روز باعث هضم توله سگ ها و حفظ ثبات انرژی می شود. با این حال، مهم نیست که بیش از حد از آنها تغذیه نکنید.

توله سگ ها برای سه ماه اول زندگی خود به 4 تا 6 وعده غذایی در روز نیاز دارند. توله سگ های متوسط ​​به سه وعده غذایی در روز نیاز دارند و توله سگ های نژاد بزرگ به طور معمول به 3 تا 4 وعده غذایی در روز نیاز دارند. اگرچه این نژاد مورد توجه مهمی است ، اما میزان متابولیسم و ​​انرژی می تواند تا 30 درصد متغیر باشد. بنابراین ، باید بر این اساس وعده های غذایی را متناسب کنید.

اگرچه توله سگ ها به سرعت رشد می کنند ، حفظ کالری و مقدار مواد غذایی از سن چهار تا دوازده ماهگی مهم است. توله سگ ها با پیر شدن از کالری کمتری استفاده می کنند. این نمودار جامع تغذیه توله سگ دارای دستورالعمل های دامپزشکی در مورد چقدر و چند بار تغذیه توله سگ شماست.

 

غذای سگ های بزرگسال  چقدر باید باشد؟

بیشتر سگها فقط به دو وعده غذایی در روز نیاز دارند . برای تعیین میزان غذای سگ خود ، باید با دانستن وزن تخمینی بزرگسالان سگ خود شروع کنید. بیشتر سگهای نژاد بزرگ بین 50 تا 150 پوند وزن دارند ، در حالی که نژادهای کوچک نیز زیر 20 پوند وزن دارند. دانستن وزن والدین هم جنس سگ شما همچنین می تواند راهنمایی خوبی باشد. از آنجا می توانید از وزن تخمین زده شده برای تعیین میزان کالری سگهای روزانه استفاده کنید. می توانید از این نمودار مفید استفاده کرده یا با دامپزشک خود صحبت کنید.

 

غذای خشک سگ | غذای سگ | راهنمای غذای سگ

 

 

چرا مواد غذایی مناسب سگ اهمیت زیادی دارد ؟

اگر سگ خود را خیلی کم تغذیه کنید ، آنها می توانند از کمبودهای غذایی رنج ببرند. اما اگر سگ خود را بیش از حد تغذیه کنید ، در نهایت منجر به چاقی و مشکلات بهداشتی مرتبط با آن می شود ، مانند:

 • مشکلات اسکلتی-عضلانی مانند استئوآرتریت
 • پارگی رباط صلیبی و بیماری دیسک بین مهره ای
 • نارسایی احتقانی قلب
 • به سختی تنفس خواهند داشت
 • بیماری کوشینگ
 • اختلالات پوستی
 • برخی از انواع سرطان
 • طول عمر کوتاه میشود
 • کاهش کیفیت زندگی

دادن مقدار مناسب غذای مناسب سگ به سگ می تواند به حمایت از سلامت کلی حیوان خانگی شما کمک کند و آنها را به بهترین شکل ممکن حفظ کند.

 

چگونه مقدار مناسب غذای سگ خود را پیدا کنیم ؟

هنگام تعیین دقیق میزان سگ شما باید چه فاکتورهایی را در نظر بگیرد. عوامل مهم را در نظر بگیرید . اندازه درست غذا بستگی به عواملی مانند:

 • نوع غذا
 • تعداد وعده های غذایی
 • وزن بدن
 • سرعت سوخت و ساز
 • مقدار ورزش

 

آیا سگ ها نمیتوانند کبوهیدرات ها را هضم کنند؟

برای تأمین نیازهای انرژی خود ، سگ ها در استفاده از پروتئین ها و چربی ها به عنوان منبع اصلی انرژی خود تکامل یافته اند ، اما می توانند از کربوهیدرات ها نیز برای انرژی استفاده کنند. این واقعیت که سیستم گوارشی سگ آنزیم هایی را تولید می کند که مخصوص هضم نشاسته ها و قندها هستند ، نشان می دهد که آنها قادر به هضم کربوهیدرات ها هستند. با این حال ، کربوهیدرات های پیچیده مانند دانه ها هنگام پخت هضم تر می شوند.

 

آیا سگ ها نمیتوانند غذای خام بخورند؟

سگ های اهلی شده سالیان سال است که به مصرف رژیم های غذایی تهیه شده توسط اصحاب انسانی خود ، از جمله غذاهایی که پخته شده اند ، اقتباس کرده اند. همانطور که گفته شد ، سگ ها در واقع می توانند کربوهیدراتهای پیچیده را با پخت و پز راحت تر هضم کنند. تغذیه با رژیم های غذایی خام می تواند خطرات زیادی را برای سگ و همچنین افراد در خانه به ویژه کسانی که در سن جوانی یا مصونیت ایمنی هستند به همراه داشته باشد.

 

الزامات غذای سگ چیست ؟

شش ماده مغذی اساسی عبارتند از آب ، پروتئین ها ، چربی ها ، کربوهیدرات ها ، مواد معدنی و ویتامین ها. این مواد مغذی اساسی به عنوان بخشی از رژیم منظم سگ مورد نیاز است و در تمام عملکردهای اساسی بدن نقش دارد.

 

چه چیزی را باید در غذای سگ جستجو کنیم؟

بهترین توصیه ای که می توانید در مورد تغذیه سگ خود دریافت کنید این است: به سگ خود با بالاترین کیفیت غذایی که می توانید تهیه کنید. تفاوت بین یک ماده غذایی پریمیوم و مواد غذایی بودجه در برچسب تغذیه یافت نمی شود. آنها در کیفیت و منبع مواد تشکیل دهنده یافت می شوند. هر دو غذای سگ ممکن است حاوی 27٪ پروتئین باشند اما هنگام هضم تفاوت زیادی دارند. مواد تشکیل دهنده مواد غذایی حیوان خانگی به ترتیب وزن ذکر شده است. هر ماده با اضافه شدن به دسته غذایی وزن می شود و مواد تشکیل دهنده مانند گوشت تازه حاوی مقدار زیادی آب است که بخش اعظم آن هنگام پردازش از بین می رود. این بدان معنی است که یک رژیم غذایی خشک که ذرت را به عنوان اولین ماده غذایی ذکر کرده ممکن است از نظر غذایی از نظر یک لیست گوشت برتر باشد.

 

"بالاترین کیفیت غذایی را که می توانید برای سگ خود فراهم کنید."

برای پیچیدگی بیشتر مسائل ، برخی از مواد مغذی به عنوان "حداقل" درصد ذکر شده است ، در حالی که برخی دیگر به عنوان "حداکثر" ذکر شده اند ، به این معنی که دسته مواد غذایی ممکن است درصد بالاتر یا پایین تر از ماده موجود در برچسب را نشان دهد. بهترین روش برای انتخاب مواد غذایی برای سگ ، سؤال از دامپزشک است. با این حال ، در اینجا چند نکته کلی برای کمک به شما در تصمیم گیری در مورد غذای سگ شما وجود دارد:

 

 • رژیم های غذایی با مواد واقعی ، قابل تشخیص و کامل را انتخاب کنید. اگر بیشتر مواد تشکیل دهنده ذکر شده برای شما ناآشنا هستند ، رژیم دیگری پیدا کنید. رژیم کم کالری را انتخاب کنید. بیشتر سگ های بالغ ، سرپوشیده ، بدون اسپیس و یا نوترونی نیاز کم انرژی دارند.
 • رژیم غذایی سگ شما باید حاوی تعداد کمی کالری در هر فنجان باشد. در حالت ایده آل کمتر از 350 کالری. اگر غذای سگ شما حاوی 500 کالری در هر فنجان و شما یک سگ 20 پوند دارید ، مقداری که باید از آن تغذیه کنید بسیار اندک است (و رضایت بخش نیست!). بدتر شدن این مسئله ، غذاهای پر کالری بدان معناست که حتی چند کباب اضافی نیز واقعاً می توانند پوندها را خراب کنند.

 

آیا غذای خشک یا کنسرو برای سگ بهتر است؟

از نظر تغذیه و قابلیت هضم ، بین غذای سگ خشک و کنسرو شده (مرطوب) سگ هیچ تفاوتی وجود ندارد. شما باید تصمیم خود را بر اساس سبک زندگی ، ترجیحات و بودجه اتخاذ کنید. برای سگ هایی که نیاز به مصرف آب بیشتری دارند و یا نیاز خاصی به رژیم غذایی دارند ، غذاهای کنسرو ممکن است انتخاب بهتری باشد. 

 

آیا نیازهای غذایی بین نژاد سگ ها متفاوت است ؟ 

در چند دهه گذشته ، متخصصان تغذیه و تحقیقات دامپزشکی تشخیص داده اند که تغییرات نژاد مشخصی در متابولیسم و ​​نیازهای غذایی وجود دارد. نژادهای سگ که در مکانهای خاص تولید شده اند ، مانند نژادهای دایره ای قطب شمال و برخی از نژادهای آب ، ممکن است با رژیمهای غذایی خاص که در محل تولد آنها مشترک است سازگار شده باشند. خونریزی و اختلافات ژنتیکی بین افراد در هر گونه ممکن است منجر به نیاز بیشتر فرد به رژیم غذایی حیوان خانگی به منظور بهینه سازی سلامتی شود.

علاوه بر توجه به نژاد سگ خود ، باید به سبک زندگی سگ خود نیز توجه کنید. حیوانات خانگی کار (سگهای شکار ، سگهای آزمایشی میدانی ، سگهای گله دار) نسبت به سگهای دامپزشکی یا سگهای خانگی بی تحرک نسبت به پروتئینها و چربیهای مختلف در رژیمهای غذایی خود احتیاج دارند.

 

منظور از تغذیه مرحله زندگی چیست؟

سگ ها در مراحل مختلف زندگی خود نیازهای غذایی متفاوتی دارند و تغذیه با رژیم غذایی که برای تمام مراحل زندگی تدوین شده باشد لزوماً مناسب نیست. یک غذای سگ با تمام هدف ممکن است مواد مغذی کافی را برای تأمین نیازهای توله سگ در حال رشد یا مادر باردار فراهم نکند. در مقابل ، همین رژیم غذایی تمام عیار ممکن است مواد مغذی اضافی را برای یک سگ مسن یا غیرفعال فراهم کند. تغذیه سگ شما با توجه به مرحله زندگی (توله سگ ، نوجوان ، بارداری ، بزرگسال ، سالخورده) اکنون توسط متخصصان تغذیه محترم توصیه می شود تا سلامت و سلامتی کلی سگ خود را حفظ کنند و هم کیفیت و هم کمیت زندگی سگ شما را بهبود ببخشند.

تغذیه مرحله زندگی توله سگ ها :  در اوایل زندگی ، توله سگ ها باید اغلب و مقدار زیادی غذا بخورند! آنها به مقادیر نسبتاً بیشتری غذا احتیاج دارند زیرا به سرعت در حال رشد هستند و فضای معینی در معده های ریز آنها دارند. در سن 6 تا 8 هفته ، آنها باید حدود 4 تا 6 وعده غذایی در روز تغذیه شوند. تا 6 ماه دیگر ، نیاز به غذا کاهش می یابد زیرا توله سگ ها حدود 75٪ از اندازه بزرگسالان آنها هستند و می توانند دو تا سه وعده غذایی در روز تغذیه کنند.

یک غذای توله سگ با کیفیت دارای مزایایی نسبت به غذای سگ بالغ است زیرا به طور ویژه برای نیازهای غذایی مورد نیاز توله سگ تدوین شده است و حاوی مقدار مناسب کلسیم است. به دلیل رشد سریع آنها ، هرگونه اشتباه در مورد تغذیه در دوران توله سگ عواقب شدیدتر ، حتی غیرقابل برگشت و مادام العمر خواهد داشت. از آنجا که رشد تقریباً در سن 8 تا 10 ماهگی کامل است ، می توان به طور متوسط ​​توله سگ را در حدود 12 ماهگی به غذای سگ بزرگسالان تغییر داد.

اگر شما یک توله سگ نژاد بزرگ یا غول پیکر دارید ، یک فرد بالغ بیش از 50 پوند (23 کیلوگرم) وزن دارد ، یا برای دیسپلازی مفصل ران ، دیسپلازی آرنج یا سایر ناهنجاری های رشد (به عنوان مثال) در معرض خطر است. شما باید یک غذای توله سگ را بطور ویژه برای توله سگهای بزرگ تهیه کنید . بعد از شیر گرفتن ، اکثر توله سگ ها توانایی هضم قند شیر (لاکتوز) را از دست می دهند. بنابراین ، در حالی که مقادیر کمی قابل تحمل است ، تغذیه شیر می تواند باعث ناراحتی روده و اسهال شود زیرا سگ ها نمی توانند آن را به درستی هضم کنند.

 

تغذیه مرحله زندگی برای سگ بزرگتر : سگهای مسن به ویژه افراد بالای 7 سال از رژیم غذایی تهیه شده برای نیازهای خود بهره مند می شوند. رژیم های غذایی ارشد سگ اغلب کالری کمتری ، پروتئین بالاتر ، سدیم کمتر و کربوهیدرات کمتری دارند. همچنین بسیاری از آنها حاوی موادی از قبیل پربیوتیک یا پروبیوتیک برای حفظ جمعیت سالم میکروبی روده ، افزایش اسیدهای چرب امگا 3 و سایر آنتی اکسیدان ها برای مقابله با التهاب و گلوکوزامین برای تقویت سلامت مفصل هستند. 

 

کلمات کلیدی : غذای خشک ، غذای خشک سگ ، غذای خشک گربه ، غذای حیوانات خانگی ، پت شاپ ، غذای گربه ، غذای سگ

صفحه مناسب چاپ
دیدگاه کاربران در مورد این مقاله
برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید
مقالات مشابه