معرفی نژاد آمریکن واتر اسپانیل
0 - 0
7 تیر 99     353 بازدید
معرفی نژاد آمریکن واتر اسپانیل

معرفی نژاد آمریکن واتر اسپانیل | American Water Spaniel

نژاد آمریکن واتر اسپانیل به یک سگ شکارچی همه جانبه تبدیل شده است. متخصص در زمینه پرورش آب ، این شناگران ماهر با خوشحالی می توانند از قایق های کوچک ، در برابر آب محافظت کنند. این نژاد دارای انرژی بالایی از سگی است که برای تعقیب و بازیابی بازی متولد شده است ، اما با توجه به ورزش کافی ، می توانند همراهان خوبی در خانواده باشند. اگر بتوانید از پس کار خود برآیید و فضای زیادی را برای اجرا فراهم کنید ، ممکن است این نژاد برای شما خوب باشد! 

اگرچه او در خارج از منطقه دریاچه های بزرگ ایالات متحده آمریکا به خوبی شناخته نشده است ، Water Spaniel آمریکایی (AWS) دارای خصوصیاتی است که باعث می شود وی را به خوبی مورد توجه شما قرار دهد ، به خصوص اگر در خارج از منزل هستید و در نزدیکی آب زندگی می کنید. AWS یک سگ شکارچی و بازیگر با اندازه متوسط ​​است ، بنابراین او سرشار از انرژی و اشتیاق است. مانند سایر سگهای شکارچی ، او به ورزش و تحریک ذهنی زیادی احتیاج دارد ، و تا وقتی که این کار را انجام دهد - خواه از بازیابی بازی در این زمینه یا بازی با بچه ها باشد - او یک همراه خوب خانواده است. اگرچه از AWS برای شکار انواع بازی های کوچک استفاده می شود ، اما وی در زمینه پرورش ماهی در آب تخصص دارد و یک شناگر طبیعی و همچنین یک بازیگر و شکارچی ماهر است. تطبیق پذیری وی در بسیاری از ورزش ها و فعالیت های سگ مانند چابکی ، کارآزمایی برای اطاعت ، آزمایش شکار ، تظاهرات ، کار درمانی ، ردیابی ، جستجو و نجات و همچنین شکل گیری به او خدمت می کند. 

اگر به دنبال یک سگ فعال هستید که عاشق شنا و بازیابی است و می تواند برای ورزش و فعالیت های مختلفی آموزش ببیند ، Water Spaniel آمریکایی می تواند یک ایده آل برای شما باشد. نژاد آمریکن واتر اسپنیل در صورت معرفی صحیح با مردم دوستانه خواهد بود. با این حال او یک نگهبان عالی میتواند باشد و در صورت شنیدن صداهای عجیب و غریب ، شما را با صدای هشدار دهنده مطلع می سازد.

 

نکات مهم در ارتباط با انواع نژاد سگ

 

تطبیق پذیری

 

میزان سازگاری با زندگی آپارتمانی

برخلاف تصور رایج ، اندازه های کوچک لزوماً نشان دهنده  سازگاری سگ با آپارتمان نیست. تعداد زیادی از سگ های کوچک بسیار پر انرژی و سرحال هستند برای زندگی در یک طبقه بالا. سامو بودن ، کم انرژی بودن ، نسبتاً آرام در داخل خانه و مودب بودن با ساکنان دیگر ، همه ویژگیهای خوب یک سگ آپارتمان هستند. و می توانید یک جعبه جالب برای سگ خود پیدا کنید تا فضای شخصی کمی در آپارتمان به آنها بدهید.

 

میزان سختی و حرفه ای بودن برای صاحب سگ

بعضی از سگ ها نسبت به بقیه ساده تر هستند. آنها به آموزش بهتر می روند و بسیار راحت هستند آنها همچنین به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند تا از اشتباهات یا ناسازگاری های شما عقب نشینی کنند. سگهایی که بسیار حساس هستند ، تفکر مستقل دارند یا ادعا می کنند ممکن است مدیریت والدین برای اولین بار سگ سخت تر باشد. اگر تجربه انتخاب سگ خود را در نظر داشته باشید هنگام انتخاب معاشرت جدید ، بهترین تجربه خود را کسب خواهید کرد.

 

تنهایی بودن را تحمل می کند

بعضی از نژادها بسیار نزدیک با خانواده خود پیوند می خورند و در صورت ترک تنها توسط صاحب خود ، مستعد نگرانی یا حتی وحشت هستند. یک سگ مضطرب می تواند بسیار مخرب باشد - پارس کردن ، ناله کردن ، جویدن و در غیر این صورت باعث ضرب و شتم می شود. این نژادها به بهترین نحو انجام می شود که یک عضو خانواده در طول روز در خانه باشد یا اگر می توانید سگ را به محل کار خود ببرید.

 

میزان تحمل سرما

نژادهایی با موهای بسیار کوتاه و بدون پوشش یا چربی کمی یا بدون چربی مانند گریشن ها در برابر سرما آسیب پذیر هستند. سگهایی که تحمل سرما کم دارند ، باید در داخل آب و هوای سرد زندگی کنند .

 

میزان تحمل گرما

سگ هایی که مو های ضخیم و دوتایی دارند ، در برابر گرمای بیش از حد آسیب پذیر هستند. همچنین نژادهایی با بینی های کوتاه مانند بولداگ وجود دارد ، زیرا نمی توانند به خوبی خنک شوند. اگر می خواهید نژاد حساس به گرما داشته باشید ، سگ شما باید در روزهای گرم یا مرطوب در منزل بماند ، و در مورد انجام سگ خود در گرما باید بسیار محتاط باشید.

 

میزان ارتباط دوستانه

 

محبت با خانواده

بعضی از نژادها مستقل و دور از ذهن هستند ، حتی اگر آنها از همان سگ توله سگ توسط همان شخص بزرگ شده باشند. دیگران با یک شخص پیوند نزدیکی دارند و نسبت به همه افراد بی تفاوت هستند. و برخی از خانواده را با محبت حمام می کنند. نژاد تنها عاملی نیست که به سطح عاطفه می رود. سگهایی که در داخل یک خانه با افراد اطراف بزرگ شده اند احساس راحتی بیشتری با انسان دارند و راحت تر پیوند می خورند.

 

ارتباط دوستانه با بچه ها

تضمینی برای رفتار هر نژاد یا سگ نیست. سگها از هر نژاد می توانند با توجه به تجربیات گذشته خود ، آموزش چگونگی همراهی با بچه ها و شخصیت ، در کنار کودکان خوب باشند. مهم نیست که چه نوع نژاد و چه نژاد ، همه سگ ها دارای فک های قوی ، دندان های تیز هستند و ممکن است در شرایط استرس زوزه بزنند. کودکان و سگهای جوان از هر نژاد همیشه باید تحت نظارت یک فرد بالغ قرار گیرند و هرگز به تنهایی دوره ای باقی نمانند.

 

ارتباط با سایر سگ ها

دوستی نسبت به سگ و دوستی با انسان دو چیز کاملاً متفاوت است. برخی از سگها ممکن است حمله کنند یا سعی کنند بر سگهای دیگر مسلط شوند ، حتی اگر آنها عاشق اشکالات مردم باشند. دیگران بیشتر از جنگ بازی می کنند. و بعضی از آنها دم می چرخند و فرار می کنند. نژاد تنها عامل نیست. سگهایی که حداقل در سن شش تا هشت هفتگی با همسران و مادر خود زندگی می کردند و در زمان توله سگ ، وقت زیادی را با بازی با سگ های دیگر گذراندند ، به احتمال زیاد مهارت های اجتماعی خوبی دارند.

 

 

سلامتی و نظافت

 

ریزش مو

اگر قصد دارید خانه خود را با یک سگ به اشتراک بگذارید ، باید با برخی از سطح موهای سگ روی لباس و خانه خود سر و کار داشته باشید. اما ، ریختن در بین نژادها بسیار متفاوت است. بعضی از سگ ها سال به سال می ریزند ، برخی فصلی "ضربه" می زنند ، بعضی دیگر هر دو را انجام می دهند ، و بعضی دیگر اصلاً به سختی نمی ریزند. اگر اهل فن و زیبایی هستید ، باید یک نژاد کم ریخته را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را آرام کنید.

 

سلامت کلی

به دلیل شیوه های نادرست در پرورش ، برخی از نژادها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی ژنتیکی مانند دیسپلازی مفصل ران هستند. این بدان معنا نیست که هر سگی از آن نژاد باعث ایجاد آن بیماری ها می شود. این بدان معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری قرار دارند. اگر شما یک توله سگ را به فرزندخواندگی می گذارید ، ایده خوبی است که بدانید کدام بیماری های ژنتیکی برای نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

 

خطر افزایش وزن

بعضی از نژادها اشتهای دلچسب دارند و تمایل دارند به راحتی وزن خود را افزایش دهند. همانند انسانها ، اضافه وزن می تواند باعث ایجاد مشکلات سلامتی در سگ ها شود. اگر نژاد انتخاب کرده اید که مستعد اضافه وزن است ، باید رفتارهای خود را محدود کنید ، مطمئن شوید که آنها به اندازه کافی ورزش می کنند و وعده های غذایی روزانه خود را به جای ترک کردن غذای معمولی ، در وعده های غذایی معمولی اندازه گیری می کنید.

 

جثه

عامل کلیدی در تصمیم گیری در مورد اینکه آیا با شما و فضای زندگی شما سازگار است ، است. نژادهای بزرگ سگ ممکن است بیش از حد قدرت و ترسناک به نظر برسند ، اما برخی از آنها فوق العاده شیرین هستند! نگاهی بیندازید و سگ با اندازه مناسب را برای خود پیدا کنید!

 

قابلیت آموزش

 

تمرین و آموزش آسان

آموزش سگهای باهوش ، در ایجاد ارتباط بین سریع (مانند کلمه "نشستن") ، یک عمل (نشستن) و یک نتیجه (گرفتن یک معالجه) خیلی سریع مهارت بیشتری دارند. سگ های دیگر در طول آموزش به زمان ، صبر و تکرار بیشتری نیاز دارند. بسیاری از نژادها باهوش هستند اما با آموزش "چه چیزی در من است؟" نگرش ، در این صورت شما نیاز به استفاده از پاداش ها و بازی ها برای یادگیری آنها می خواهید با درخواست های خود مطابقت داشته باشند.

 

هوشمندی

سگهایی که برای مشاغلی که نیاز به تصمیم گیری ، هوش و تمرکز دارند ، مانند حیوانات گله دار پرورش می یابند ، باید مغز خود را ورزش دهند ، همانگونه که سگ هایی که برای اجرای آن در طول روز پرورش داده شده اند ، باید بدن خود را ورزش کنند. اگر آنها تحریک ذهنی مورد نیاز خود را پیدا نکنند ، کار خودشان را انجام می دهند - معمولاً با پروژه هایی که دوست نخواهید داشت مانند حفاری و جویدن. آموزش اطاعت و اسباب بازی های تعاملی سگ روش های خوبی برای دادن سگ به تمرین مغز است ، همانند ورزش و مشاغل سگ مانند چابکی و جستجو و نجات.

 

تعقیب طعمه

سگهایی که به آنها شکاری می گویند ، مانند Terriers ، تمایل ذاتی برای تعقیب حیوانات دیگر دارند.  مانند گربه ها ، سنجاب ها ، و شاید حتی ماشین ها ، می توانند آن غریزه را تحریک کنند. سگهایی که دوست دارند تعقیب کنند باید در بیرون از منزل اجاره شوند یا در یک محوطه نگه داشته شوند و در حیاط خود به حصار امن و بالایی احتیاج دارید. این نژادها به طور کلی برای خانه هایی با حیوانات خانگی کوچک که می توانند مانند طعمه مانند گربه ها ، همسترها یا سگ های کوچک مناسب نباشند مناسب نیستند. از طرف دیگر نژادهایی که در ابتدا برای شکار پرندگان مورد استفاده قرار می گرفتند ، تعقیب نخواهند شد ، اما احتمالاً هنگام پرواز پرنده هایی که وجود دارند توجه آنها را سخت می کنید.

 

گرایش به پارس یا زوزه

برخی نژادها بیشتر از بقیه صدا تولید می کنند. هنگام انتخاب نژاد ، به این فکر کنید که چند بار سگ با پارس یا زوزه صدا می کند. اگر نیاز به خرید سگ نگهبان دارید ، آیا شهری مملو از "غریبه های" مشکوک ، توله سگ شما را در معرض خطر دایمی قرار خواهد داد ؟ آیا شما در خانه با محدودیت های صوتی زندگی می کنید؟ آیا در این نزدیکی همسایه دارید؟

 

نیازهای جسمی

 

سطح انرژی

سگهای پرانرژی همیشه آماده و منتظر عمل هستند. آنها این استقامت را دارند که بتوانند در یک روز کاری کامل قرار بگیرند. آنها به مقدار قابل توجهی از ورزش و تحریک ذهنی احتیاج دارند و احتمالاً بیشتر وقت خود را صرف پریدن ، بازی و تحقیق در مورد هر گونه مناظر و بوی جدید می کنند. هنگام انتخاب نژاد ، سطح فعالیت و شیوه زندگی خود را در نظر بگیرید و به این فکر کنید که آیا شما یک سگ ریز و درشت و پرانرژی پیدا خواهید کرد که نیرومند یا آزار دهنده باشد.

 

شدت فعالیت

ممکن است یک سگ نیرومند انرژی زیادی داشته باشد یا نتواند انرژی بالایی داشته باشد ، اما هر کاری که انجام می دهد ، آنها با قدرت انجام می دهند ، همچنین ممکن است برای فرزندان خردسال یا شخصی که سالخورده و ضعیف است بهترین محل برای خانه نباشد. از سویی دیگر ، یک سگ با انرژی کم ، رویکرد مطیعی تری نسبت به زندگی دارد.

 

نیازهای ورزشی

بعضی از نژادها با قدم زدن در شب خوب هستند. برخی دیگر به تمرینات روزمره و جدی احتیاج دارند ، به ویژه کارهایی که در ابتدا برای کارهای شغلی جسمی از قبیل شکار یا شکار پرورش داده شده بودند. بدون ورزش کافی ، این نژادها می توانند وزن خود را افزایش داده و انرژی مورد استفاده خود را به روشهایی که دوست ندارند مانند پارس کردن ، جویدن و حفر کردن ، تخلیه کنند. نژادهایی که به ورزش زیادی احتیاج دارند ، برای افراد خارج از منزل ، افراد فعال و یا علاقه مندان به آموزش سگ خود برای رقابت در یک ورزش سگ پر انرژی مانند چابکی مناسب است.

 

میزان بازیگوشی

برخی از سگ ها توله سگ های همیشگی هستند - همیشه در حال انجام یک بازی هستند - در حالی که دیگران جدی تر و آرام بخش هستند. اگرچه یک توله سگ بازیگوش دوستانه به نظر می رسد ، در نظر بگیرید که هر روز چند بازی میتوانید انجام دهید ، یا بچه هایی دارید یا سگ های دیگری که می توانند به عنوان همبازی های سگ در کنار هم قرار بگیرند.

 

 

اطلاعات کلیدی نژاد آمریکن واتر اسپانیل | American Water Spaniel

  • Spaniels Water American سگهای فعال هستند و به ورزش روزانه نیاز دارند. روزانه یک تا دو ساعت پیاده روی ، دویدن یا بازی های واکشی را به او اختصاص دهید. می توانید دوره های ورزش را در طول روز قطع کنید - یک ساعت در اینجا ، نیم ساعت در آنجا. بدون آن ممکن است انرژی خمیده خود را با پارس تفریحی و جویدن زیاد بیان کنند.
  • AWS هراس به همراهی دارد و اگر بیش از چند ساعت او را تنها بگذارید ، او ممکن است کسالت و تنهایی خود را به طرز مخرب ابراز کند. AWS بهترین راه حل برای خانه هایی است که در طول روز خانه کسی است.
  • آنها تمایل طبیعی به جویدن ، حفر کردن و پریدن دارند اما شما می توانید با آموزش بر این رفتارها غلبه کنید.

 

تاریخچه نژاد آمریکن واتر اسپانیل | American Water Spaniel

آمریکن واتر اسپانیل  در دره های فاکس و رودخانه گرگ ویسکانسین در اواسط دهه 1800 پرورش یافت. اجداد AWS احتمالاً شامل Spaniel Water Irish ، Retriever با موهای فرفری ، Spaniel Field و Spaniel Water English انگلیسی در حال انقراض هستند. سوابق خانوادگی او هرچه باشد ، AWS که امروز می شناسیم به یک دوست شکار همه کاره تبدیل شده است. موهای تن متراکم و مجعد او در محافظت از این شناگر طبیعی در برابر آب سرد و همچنین در برابر گرمازدگی در جنگل کمک می کند. اندازه کوچک او به شکارچیان آبزی اجازه می دهد تا او را با یک قایق کوچک یا قایق رانی ببرد. شکارچیان در امتداد مسیر پرواز می سی سی پی و شاخه های شمالی آن اغلب از AWS همه کاره استفاده می کردند و از توانایی سگ برای کار در زمین های متنوع از باتلاق به ارتفاعات ، استقامت وی ​​و توانایی بازیابی بسیاری از پرندگان در روز استفاده می کردند.

آمریکن واتر اسپانیل  نادر است و امروزه کمتر از 3،000 وجود دارد. این نادر احتمالاً نژاد را از تقسیم در دو گروه نجات داده است ، یکی مورد استفاده در مسابقات نمایش سگ و دیگری برای ادامه کار سنتی این نژاد به عنوان همراه شکار ، همانطور که در برخی دیگر از نژادهای retriever مشاهده می شود. وی در سال 1986 سگ ایالت ویسکانسین نامگذاری شد.

 

جثه و ابعاد نژاد آمریکن واتر اسپانیل | American Water Spaniel

نر و ماده از 15 تا 18 اینچ قد دارند. ماده ها کمی بیشتر از نرها هستند ، در حالی که زنان دارای وزن 25 تا 40 پوند و مردان با وزن 35 تا 45 پوند هستند.

 

 

نکات نگهداری  نژاد آمریکن واتر اسپانیل | American Water Spaniel

مقدار توصیه شده روزانه: 1.5 تا 2.5 فنجان غذای خشک با کیفیت بالا در روز ، به دو وعده تقسیم می شود.

توجه: میزان سگ بزرگسال شما چقدر می خواهد به اندازه ، سن ، ساخت ، میزان سوخت و ساز و میزان فعالیت وی بستگی داشته باشد. سگها دقیقاً مانند مردم افراد هستند و همه آنها به همان مقدار غذا احتیاج ندارند. برای جلوگیری از چاقی ، غذای سگ خود را بسنجید و به جای آنکه تمام وقت غذا را ترک کنید ، در وعده های غذایی روزانه قرار دهید. هنگام نگاه کردن به او ، باید بتوانید دنده های او را در زیر لایه ای از ماهیچه احساس کنید اما آنها را نبیند. اگر دنده ها زیر رول چربی دفن شده اند ، سگ شما باید رژیم بگیرد.

 

کلمات کلیدی : غذای خشک ، غذای خشک سگ ، غذای خشک گربه ، غذای حیوانات خانگی ، پت شاپ ، غذای گربه ، غذای سگ

صفحه مناسب چاپ
دیدگاه کاربران در مورد این مقاله
برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید
مقالات مشابه