معرفی نژاد سگ آمریکن استافوردشایر تریر
0 - 0
30 خرداد 99     235 بازدید
معرفی نژاد سگ آمریکن استافوردشایر تریر

معرفی نژاد آمریکن استافوردشایر تریر | American Staffordshire Terrier

Staffordshire Terrier آمریکایی نژاد ماهیچه ای است که به دلیل داشتن اندازه قوی و در عین حال دوست داشتنی  با خانواده انسانی شناخته شده است. نژاد آمریکن استافوردشایر تریر   هیچ چیزی بیشتر از بودن با انسانهایی که به آنها اهمیت می دهند ، لذت نمی برد ، خواه آنها را برای یوگا ، خارج از منزل ، بازی در حیاط و یا نوازش کردن روی نیمکت بخواهد. آنها باهوش و مشتاق هستند ، که آنها را بسیار قابل آموزش می دانند ، اگرچه این بدان معناست که آنها به تحریک ذهنی احتیاج دارند.

وگرنه آنها این فک های قوی را برای استفاده و جویدن هر چیزی که می توانند از خستگی بیابند ، قرار می دهند.  آمریکن استافوردشایر تریر همچنین می تواند از قدرت خود استفاده کند ، در صورت عدم آموزش صحیح آموزش ، به راحتی و هر کجا که می خواهد برود ، سگ های دیگر را زخمی و یا حتی بکشند. این بدان معناست که آنها به یک مربی قدرتمند و با اعتماد به نفس احتیاج دارند که مرزها را بدون آنکه خیلی سخت گیر باشند ، تعیین می کند. جامعه پذیری همچنین برای کمک به نژاد مهم است که وقتی حیوانات دیگر روی می آورند بر تمایلات بی حسی طبیعی خود غلبه کنند. این نژاد عاشق داشتن شغلی برای انجام دادن است و آنها در مسابقات ورزشی ، کار پلیس و آموزش اطاعت بسیار خوب انجام می دهند. آمریکن استافورد شایر تریر سگی دوست داشتنی ، وفادار و بازیگوش است که دوست دارد اوقات خود را با اعضای خانواده خانوادگی سپری کند. از نظر اندازه آنها کاملاً عضلانی هستند و در صورت عدم آموزش صحیح ، می توانند تعداد کمی از آنها را در پیاده روی قرار دهند. آنها همچنین دارای فکهای محکم هستند که از آنها برای جویدن از کسالت استفاده می کنند. بسیاری از مبلمان توسط یک سگ از این نژاد نابود شود که به اندازه کافی از نظر جسمی و روحی تحریک نشده باشد .

 عشق طبیعی آنها به انسان باعث می شود تا توانایی محافظت از Staffordshire Terrier آمریکایی بیشتر از هر چیز دیگری بر اساس ارعاب باشد. ساختار عضلانی و شهرت آنها به عنوان سگهای پرخاشگر به عنوان بازدارنده از متجاوزان عمل می کند ، اگرچه این شهرت عمدتاً بی ارزش است. Staffordshire Terrier آمریکایی مشترکاً با Pit Bull Terrier آمریکایی مشترک است.  وقتی در خانه ای با عشق پرورش یافته و به آنها آموزش و معاشرت مناسب داده می شود ، Staffordshire Terriers حیوانات مطیع و مهربانی هستند که بسیار وفادار و مطیع هستند.

 

نکات مهم در ارتباط با انواع نژاد سگ

 

تطبیق پذیری

 

میزان سازگاری با زندگی آپارتمانی

برخلاف تصور رایج ، اندازه های کوچک لزوماً نشان دهنده  سازگاری سگ با آپارتمان نیست. تعداد زیادی از سگ های کوچک بسیار پر انرژی و سرحال هستند برای زندگی در یک طبقه بالا. سامو بودن ، کم انرژی بودن ، نسبتاً آرام در داخل خانه و مودب بودن با ساکنان دیگر ، همه ویژگیهای خوب یک سگ آپارتمان هستند. و می توانید یک جعبه جالب برای سگ خود پیدا کنید تا فضای شخصی کمی در آپارتمان به آنها بدهید.

 

میزان سختی و حرفه ای بودن برای صاحب سگ

بعضی از سگ ها نسبت به بقیه ساده تر هستند. آنها به آموزش بهتر می روند و بسیار راحت هستند آنها همچنین به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند تا از اشتباهات یا ناسازگاری های شما عقب نشینی کنند. سگهایی که بسیار حساس هستند ، تفکر مستقل دارند یا ادعا می کنند ممکن است مدیریت والدین برای اولین بار سگ سخت تر باشد. اگر تجربه انتخاب سگ خود را در نظر داشته باشید هنگام انتخاب معاشرت جدید ، بهترین تجربه خود را کسب خواهید کرد.

 

تنهایی بودن را تحمل می کند

بعضی از نژادها بسیار نزدیک با خانواده خود پیوند می خورند و در صورت ترک تنها توسط صاحب خود ، مستعد نگرانی یا حتی وحشت هستند. یک سگ مضطرب می تواند بسیار مخرب باشد - پارس کردن ، ناله کردن ، جویدن و در غیر این صورت باعث ضرب و شتم می شود. این نژادها به بهترین نحو انجام می شود که یک عضو خانواده در طول روز در خانه باشد یا اگر می توانید سگ را به محل کار خود ببرید.

 

میزان تحمل سرما

نژادهایی با موهای بسیار کوتاه و بدون پوشش یا چربی کمی یا بدون چربی مانند گریشن ها در برابر سرما آسیب پذیر هستند. سگهایی که تحمل سرما کم دارند ، باید در داخل آب و هوای سرد زندگی کنند .

 

میزان تحمل گرما

سگ هایی که مو های ضخیم و دوتایی دارند ، در برابر گرمای بیش از حد آسیب پذیر هستند. همچنین نژادهایی با بینی های کوتاه مانند بولداگ وجود دارد ، زیرا نمی توانند به خوبی خنک شوند. اگر می خواهید نژاد حساس به گرما داشته باشید ، سگ شما باید در روزهای گرم یا مرطوب در منزل بماند ، و در مورد انجام سگ خود در گرما باید بسیار محتاط باشید.

 

میزان ارتباط دوستانه

 

محبت با خانواده

بعضی از نژادها مستقل و دور از ذهن هستند ، حتی اگر آنها از همان سگ توله سگ توسط همان شخص بزرگ شده باشند. دیگران با یک شخص پیوند نزدیکی دارند و نسبت به همه افراد بی تفاوت هستند. و برخی از خانواده را با محبت حمام می کنند. نژاد تنها عاملی نیست که به سطح عاطفه می رود. سگهایی که در داخل یک خانه با افراد اطراف بزرگ شده اند احساس راحتی بیشتری با انسان دارند و راحت تر پیوند می خورند.

 

ارتباط دوستانه با بچه ها

تضمینی برای رفتار هر نژاد یا سگ نیست. سگها از هر نژاد می توانند با توجه به تجربیات گذشته خود ، آموزش چگونگی همراهی با بچه ها و شخصیت ، در کنار کودکان خوب باشند. مهم نیست که چه نوع نژاد و چه نژاد ، همه سگ ها دارای فک های قوی ، دندان های تیز هستند و ممکن است در شرایط استرس زوزه بزنند. کودکان و سگهای جوان از هر نژاد همیشه باید تحت نظارت یک فرد بالغ قرار گیرند و هرگز به تنهایی دوره ای باقی نمانند.

 

ارتباط با سایر سگ ها

دوستی نسبت به سگ و دوستی با انسان دو چیز کاملاً متفاوت است. برخی از سگها ممکن است حمله کنند یا سعی کنند بر سگهای دیگر مسلط شوند ، حتی اگر آنها عاشق اشکالات مردم باشند. دیگران بیشتر از جنگ بازی می کنند. و بعضی از آنها دم می چرخند و فرار می کنند. نژاد تنها عامل نیست. سگهایی که حداقل در سن شش تا هشت هفتگی با همسران و مادر خود زندگی می کردند و در زمان توله سگ ، وقت زیادی را با بازی با سگ های دیگر گذراندند ، به احتمال زیاد مهارت های اجتماعی خوبی دارند.

 

 

سلامتی و نظافت

 

ریزش مو

اگر قصد دارید خانه خود را با یک سگ به اشتراک بگذارید ، باید با برخی از سطح موهای سگ روی لباس و خانه خود سر و کار داشته باشید. اما ، ریختن در بین نژادها بسیار متفاوت است. بعضی از سگ ها سال به سال می ریزند ، برخی فصلی "ضربه" می زنند ، بعضی دیگر هر دو را انجام می دهند ، و بعضی دیگر اصلاً به سختی نمی ریزند. اگر اهل فن و زیبایی هستید ، باید یک نژاد کم ریخته را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را آرام کنید.

 

سلامت کلی

به دلیل شیوه های نادرست در پرورش ، برخی از نژادها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی ژنتیکی مانند دیسپلازی مفصل ران هستند. این بدان معنا نیست که هر سگی از آن نژاد باعث ایجاد آن بیماری ها می شود. این بدان معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری قرار دارند. اگر شما یک توله سگ را به فرزندخواندگی می گذارید ، ایده خوبی است که بدانید کدام بیماری های ژنتیکی برای نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

 

خطر افزایش وزن

بعضی از نژادها اشتهای دلچسب دارند و تمایل دارند به راحتی وزن خود را افزایش دهند. همانند انسانها ، اضافه وزن می تواند باعث ایجاد مشکلات سلامتی در سگ ها شود. اگر نژاد انتخاب کرده اید که مستعد اضافه وزن است ، باید رفتارهای خود را محدود کنید ، مطمئن شوید که آنها به اندازه کافی ورزش می کنند و وعده های غذایی روزانه خود را به جای ترک کردن غذای معمولی ، در وعده های غذایی معمولی اندازه گیری می کنید.

 

جثه

عامل کلیدی در تصمیم گیری در مورد اینکه آیا با شما و فضای زندگی شما سازگار است ، است. نژادهای بزرگ سگ ممکن است بیش از حد قدرت و ترسناک به نظر برسند ، اما برخی از آنها فوق العاده شیرین هستند! نگاهی بیندازید و سگ با اندازه مناسب را برای خود پیدا کنید!

 

قابلیت آموزش

 

تمرین و آموزش آسان

آموزش سگهای باهوش ، در ایجاد ارتباط بین سریع (مانند کلمه "نشستن") ، یک عمل (نشستن) و یک نتیجه (گرفتن یک معالجه) خیلی سریع مهارت بیشتری دارند. سگ های دیگر در طول آموزش به زمان ، صبر و تکرار بیشتری نیاز دارند. بسیاری از نژادها باهوش هستند اما با آموزش "چه چیزی در من است؟" نگرش ، در این صورت شما نیاز به استفاده از پاداش ها و بازی ها برای یادگیری آنها می خواهید با درخواست های خود مطابقت داشته باشند.

 

هوشمندی

سگهایی که برای مشاغلی که نیاز به تصمیم گیری ، هوش و تمرکز دارند ، مانند حیوانات گله دار پرورش می یابند ، باید مغز خود را ورزش دهند ، همانگونه که سگ هایی که برای اجرای آن در طول روز پرورش داده شده اند ، باید بدن خود را ورزش کنند. اگر آنها تحریک ذهنی مورد نیاز خود را پیدا نکنند ، کار خودشان را انجام می دهند - معمولاً با پروژه هایی که دوست نخواهید داشت مانند حفاری و جویدن. آموزش اطاعت و اسباب بازی های تعاملی سگ روش های خوبی برای دادن سگ به تمرین مغز است ، همانند ورزش و مشاغل سگ مانند چابکی و جستجو و نجات.

 

تعقیب طعمه

سگهایی که به آنها شکاری می گویند ، مانند Terriers ، تمایل ذاتی برای تعقیب حیوانات دیگر دارند.  مانند گربه ها ، سنجاب ها ، و شاید حتی ماشین ها ، می توانند آن غریزه را تحریک کنند. سگهایی که دوست دارند تعقیب کنند باید در بیرون از منزل اجاره شوند یا در یک محوطه نگه داشته شوند و در حیاط خود به حصار امن و بالایی احتیاج دارید. این نژادها به طور کلی برای خانه هایی با حیوانات خانگی کوچک که می توانند مانند طعمه مانند گربه ها ، همسترها یا سگ های کوچک مناسب نباشند مناسب نیستند. از طرف دیگر نژادهایی که در ابتدا برای شکار پرندگان مورد استفاده قرار می گرفتند ، تعقیب نخواهند شد ، اما احتمالاً هنگام پرواز پرنده هایی که وجود دارند توجه آنها را سخت می کنید.

 

گرایش به پارس یا زوزه

برخی نژادها بیشتر از بقیه صدا تولید می کنند. هنگام انتخاب نژاد ، به این فکر کنید که چند بار سگ با پارس یا زوزه صدا می کند. اگر نیاز به خرید سگ نگهبان دارید ، آیا شهری مملو از "غریبه های" مشکوک ، توله سگ شما را در معرض خطر دایمی قرار خواهد داد ؟ آیا شما در خانه با محدودیت های صوتی زندگی می کنید؟ آیا در این نزدیکی همسایه دارید؟

 

نیازهای جسمی

 

سطح انرژی

سگهای پرانرژی همیشه آماده و منتظر عمل هستند. آنها این استقامت را دارند که بتوانند در یک روز کاری کامل قرار بگیرند. آنها به مقدار قابل توجهی از ورزش و تحریک ذهنی احتیاج دارند و احتمالاً بیشتر وقت خود را صرف پریدن ، بازی و تحقیق در مورد هر گونه مناظر و بوی جدید می کنند. هنگام انتخاب نژاد ، سطح فعالیت و شیوه زندگی خود را در نظر بگیرید و به این فکر کنید که آیا شما یک سگ ریز و درشت و پرانرژی پیدا خواهید کرد که نیرومند یا آزار دهنده باشد.

 

شدت فعالیت

ممکن است یک سگ نیرومند انرژی زیادی داشته باشد یا نتواند انرژی بالایی داشته باشد ، اما هر کاری که انجام می دهد ، آنها با قدرت انجام می دهند ، همچنین ممکن است برای فرزندان خردسال یا شخصی که سالخورده و ضعیف است بهترین محل برای خانه نباشد. از سویی دیگر ، یک سگ با انرژی کم ، رویکرد مطیعی تری نسبت به زندگی دارد.

 

نیازهای ورزشی

بعضی از نژادها با قدم زدن در شب خوب هستند. برخی دیگر به تمرینات روزمره و جدی احتیاج دارند ، به ویژه کارهایی که در ابتدا برای کارهای شغلی جسمی از قبیل شکار یا شکار پرورش داده شده بودند. بدون ورزش کافی ، این نژادها می توانند وزن خود را افزایش داده و انرژی مورد استفاده خود را به روشهایی که دوست ندارند مانند پارس کردن ، جویدن و حفر کردن ، تخلیه کنند. نژادهایی که به ورزش زیادی احتیاج دارند ، برای افراد خارج از منزل ، افراد فعال و یا علاقه مندان به آموزش سگ خود برای رقابت در یک ورزش سگ پر انرژی مانند چابکی مناسب است.

 

میزان بازیگوشی

برخی از سگ ها توله سگ های همیشگی هستند - همیشه در حال انجام یک بازی هستند - در حالی که دیگران جدی تر و آرام بخش هستند. اگرچه یک توله سگ بازیگوش دوستانه به نظر می رسد ، در نظر بگیرید که هر روز چند بازی میتوانید انجام دهید ، یا بچه هایی دارید یا سگ های دیگری که می توانند به عنوان همبازی های سگ در کنار هم قرار بگیرند.

 

اطلاعات کلیدی نژاد آمریکن استافوردشایر تریر | American Staffordshire Terrier

  • نژاد آمریکن استافوردشایر تریر با آمریکن پیت بول تریر مشترک است ، حتی اگر بیش از 50 سال به طور جداگانه پرورش داده شوند.
  • این نژاد را بعنوان پیت بول "Pit Bull" هم میشناسند
  • این نژاد از نظر اندازه بسیار قوی است
  • آنها ترجیح می دهند حیاط هایی با حصار قوی و بلند داشته باشند تا بتوانند اطراف خود را چرخانده و انرژی را بسوزانند.
  • پوست و موی بدن کوتاه این نژاد باعث شده است که مفهوم "بوی سگ" ندارد و این بدان معنی است که حمام کردن فقط در صورت نیاز ضروری است.

 

سگ نژاد امریکن استافورشایر تریر

 

تاریخچه نژاد آمریکن استافوردشایر تریر | American Staffordshire Terrier

اجداد Staffordshire Terrier مدرن آمریكا از انگلستان هستند و تلفیقی بین نژادهای بولداگ و تریر بودند. میراث مختلط آنها اسامی بسیاری از جمله ، سگ بول و اندری ، پیت بول تریررا به دست آورد. سرانجام ، آنها به عنوان Staffordshire Bull Terriers شناخته شدند. این سگ ها توسط قصاب ها برای مدیریت گاوها ، شکارچیان برای پایین آوردن گرازهای وحشی و کشاورزان برای کمک به کار در مزرعه استفاده می شدند و به عنوان خنجر و اصحاب خانواده عمل می کردند زیرا به انسان بسیار محبت می کردند. بعداً ، آنها به دلیل سرسختی ، شجاعت و ساخت عضلانی در ورزش های وحشیانه طعمه گاو و طعمه خرس مورد استفاده قرار گرفتند. وقتی سرانجام این ورزش های غیرقانونی شد ، از آنها در حلقه های مبارزه با سگ استفاده شد که متأسفانه در حوادث غیرقانونی تا به امروز ادامه دارد. به دلیل سوء استفاده آنها توسط انسانها این است که آنها اعتبار خود را به عنوان یک نژاد پرخاشگرانه حمل می کنند. در حدود سال 1850 ، بسیاری از این سگها راهی آمریکا شدند. آنها شروع به معروف شدن به عنوان آمریکایی پیت بول تریرز ، پیت بول تریرس ، آمریکایی گاو تریرز و یانکی تریرز کردند. در اواخر قرن بیستم ، آنها توسط باشگاه یونایتد کنل (UKC) به عنوان آمریکایی پیت بول تریرز شناخته شدند. کلوپ آمریکایی Kennel (AKC) این نژاد را در سال 1936 به عنوان Staffordshire Terrier شناخت. در سال 1976 ، AKC نام را به Staffordshire Terrier تغییر داد ، زیرا آمریکایی ها یک سگ بزرگتر از Staffordshire Bull Terrier اصلی پرورش داده بودند و این دو نژاد نیز لازم بود. اگرچه آنها بیش از 50 سال به طور جداگانه پرورش یافته اند. تفاوت های بسیار کمی بین نژادها وجود دارد ، گرچه آمریکایی های آمریکایی Staffordshire Terriers تمایل به کمی بزرگتر از آمریکایی های پیت بول تریرز دارند و به نظر می رسد از شخصیت های مطیع تری برخوردار هستند. اکنون ، Staffordshire Terriers آمریکایی به عنوان نگهبان ، از کار پلیس استفاده می کند و در مسابقات کشیدن و چابکی و همچنین حیوانات خانگی نیز به رقابت می پردازد. آنها هنوز هم به عنوان سگهای پرخاشگر از شهرت بدی برخوردار هستند و اغلب در قانون خاص نژاد (BSL) که آنها را ممنوع می کند ، قید شده اند .

 

جثه و ابعاد نژاد آمریکن استافوردشایر تریر | American Staffordshire Terrier

 

نژادهای آمریکایی Staffordshire Terriers به ​​طور متوسط ​​حدود 17 تا 19 اینچ قد دارند ، در حالی که ماده های این نژاد به طور متوسط ​​از 16 تا 18 اینچ قد کمی کوچکتر هستند . وزن متوسط ​​برای یک Staffordshire Terrier آمریکایی بین 40 تا 60 پوند است ، اگرچه برخی از آنها می توانند وزن کم و بیش داشته باشند.

 

شخصیت نژاد آمریکن استافوردشایر تریر | American Staffordshire Terrier

Staffordshire Terrier آمریکایی به عنوان یک سگ خانوادگی که دوست دارد در اطراف انسان باشد . نژاد آمریکایی Staffordshire Terriers هرگز شادتر از زمانی نیستند که وقت خود را با خانواده خود می گذرانند ، خواه در یک جلسه بازی جدی ، یک پیاده روی طولانی ، یا فقط نوازش کردن روی نیمکت. در حقیقت ، گرچه آنها به عنوان سگ های نگهبان شهرت دارند ، اما به احتمال زیاد با غم و اندوه و محبت فراوان با افراد بیگانه استقبال می کنند. این نژاد اکثراً از لحاظ عضلانی و شهرت نامطلوب آنها به عنوان "Pit Bull" تهاجمی است که متجاوزان را مرعوب می کند و آنها را دور نگه می دارد. بسیاری از دارندگان آمریکایی Staffordshire Terrier ادعا می کنند که سگ های این نژاد قضات عالی شخصیتی هستند و قصد مردم را می دانند و به همین دلیل می توانند نگهبانان عالی باشند . در حالی که این نژاد به طور طبیعی برای مردم دوستانه است ، در صورت عدم معاشرت ، آنها می توانند با سگهای دیگر مقابله کنند. آمریکایی Staffordshire Terriers باهوش ، مشتاق و خوشحال هستند ، و به طور کلی برای آموزش خوب است. آنها از داشتن شغلی برای انجام کار لذت می برند .

 

سلامت نژاد آمریکن استافوردشایر تریر | American Staffordshire Terrier

Staffordshire Terrier آمریکایی به طور کلی یک نژاد سالم است ، اگرچه آنها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی هستند که باید در این امر مراقبت کنید. این نژاد مستعد آلرژی پوستی ، عفونت ادراری و بیماری های خود ایمنی است. آنها همچنین ممکن است بعداً در زندگی دچار استئوآرتریت یا اسپوندیلوز شوند. سایر مشکلات بهداشتی که ممکن است Staffordshire Terriers آمریکایی ایجاد کند شامل دیسپلازی مفصل ران ، دیسپلازی آرنج ، کم کاری تیروئید ، طرز جراحی دژنرزیک ، آتاکسی مخچه ، بیماری قلبی و پاتلا مجلل است.

 

نکات نگهداری نژاد آمریکن استافوردشایر تریر | American Staffordshire Terrier

به نظر می رسد که استافوردشایر تریر دارای بوی بد دهان است ، بنابراین دندان های آنها باید حداقل هفته ای ، ترجیحا حتی بیشتر ، مسواک زده شود تا از رشد میکروب های بد دهان جلوگیری شود. ناخن های آنها را باید در صورت لزوم کوتاه کرد ، که می تواند مشکل باشد زیرا این نژاد تمایل ندارد که پنجه هایشان لمس نشود. آموزش زود هنگام برای راحت بودن در تماس و نظافت به شما کمک می کند. برای جلوگیری از عفونت گوش یا آلودگی آفات باید گوش آنها را به صورت هفتگی موم و بقایای واکس بررسی کرد و در صورت نیاز تمیز کرد. از معاینات منظم دامپزشکی پیروی کنید و توصیه های دامپزشک خود را برای مراقبت های اضافی در منزل دنبال کنید.

 

نژاد استافوردشایر تریر

غذای سگ نژاد آمریکن استافوردشایر تریر | American Staffordshire Terrier

 

آمریکن استافورد شایر تریر باید یک رژیم غذایی برای سگ با اندازه متوسط ​​تا بزرگ با سطح انرژی متوسط ​​تهیه شود. برای مشاوره در مورد چه چیزی برای تهیه غذای آمریکایی Staffordshire Terrier و میزان نیاز به چه اندازه لازم ، باید با دامپزشک یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید. نیازهای آنها با افزایش سن تغییر می کند ، بنابراین حتماً طبق توصیه ای از توله سگ تا بزرگسالی و سالخوردگی تعدیل کنید.

 

 

کلمات کلیدی : غذای خشک ، غذای خشک سگ ، غذای خشک گربه ، غذای حیوانات خانگی ، پت شاپ ، غذای گربه ، غذای سگ

صفحه مناسب چاپ
دیدگاه کاربران در مورد این مقاله
برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید
مقالات مشابه