معرفی نژاد سگ آمریکن اسکیمو
0 - 0
18 اردیبهشت 99     238 بازدید
معرفی نژاد سگ آمریکن اسکیمو

نژاد آمریکن اسکیمو را بعنوان سگ خانواده میشناسند، این عضو خانواده همانند سایر اعضای خانواده مابین فعالیت های خانواده رشد می کند. از خصلت های این نژاد میتوان به مواردی مانند : شاد، مهربان، گاهی اوقات پر سر صدا، و بسیار باهوش بودن اشاره نمود . اغراق نیست اگر این نژاد را باهوش ترین نژاد سگ بنامیم . از دیگر ویژگی های این نژاد میتوان به متفکر و مستقل بودن، حس کنجکاوی زیاد و همچنین با توانایی خارق العاد در حل مسائل دانست. این نژاد نیاز دارد که در فعالیت هایی که انجام میدهد به مواردی مانند فکر و ذکاوت توجه خاصی شود ، مورادی مانند آموزش اطاعت، ترفندها، چابکی و ورزش برای سگ ایده آل است .

آمریکن اسکیمو را میتوان سگ مستقل دانست و همچنین باید به او آموزش داد تا از صاحب خود اطاعت کند وبه او احترام بگذارد .نکته  جالبی که در مورد این نژاد وجود دارد این است که این حیوان تصور میکند با وجود اندازه کوچک خود، فکر می کند بزرگ است. او ذاتا یک سگ نگهبان بسیار عالی است و به رفت و آمد غریبه ها حساس است و آنها را با پارس اعلام میکند .آمریکن اسکیمو با دیگر سگ ها، گربه و کودکان (بهیچ عنوان هیچ سگی را با هرنژادی با کودک و نوزاد تنها نگذارید) سازگار است .

آمریکن اسکیمو یقینا یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی در آپارتمان عالی است تا زمانی که آنها به طور منظم پیاده روی و فعالیت خارج از منزل داشته باشند . نژاد آمریکا اسکیمو بسیار زیبا و همدم فعال برای یک خانواده از یک نفر و یا برای یک خانواده بزرگ است و به خوبی آموزش میبیند .

 

مشخصات کلی نژاد آمریکن اسکیمو | American Eskimo Dog

دسته بندی نژاد: سگ عروسکی، سگ همنشین
قد: ۳۷ ساتی متر تا ۴۸ سانتی متر
وزن: از ۱۳ کیلو گرم شروع می شود
طول عمر: ۱۲ تا ۱۵ سال

 

ویژگی های نژاد آمریکن اسکیمو | American Eskimo Dog

 • نژاد سگ آمریکن اسکیمو دارای خصیصه های خوب قابل ذکری از قبیل : شادی، فعالیت، هوش بالا هستند ، آنها همچنین براحتی آموزش میبیند .
 • آمریکن اسکیمو نیاز دارد به عنوان یکی از اعضا خانواده باشد .
 • اگر شما یک رهبر با اعتماد به نفس باشید از زندگی با آمریکن اسکیمو لذت می برید.
 • نکته ای را که باید توجه داشهت باشید این است که نژاد سگ آمریکن اسکیمو باید بخوبی آموزش ببیند ، چنانچه جز این باشد بطور غریزی پرندگان، همستر و جوندگان وحیوانات خانگی کوچک را تعقیب می کند.

 

تاریخچه نژاد آمریکن اسکیمو | American Eskimo Dog

 • نژاد اسکیمو آمریکایی بعنوان عضوی از خانواده اشپیتز می شناسند. اگر بخواهیم این نژاد را توصیف کنیم باید بگوییم که سگ اشپیتز سگ شمال اروپا با چهره foxily، پوشش متراکم و پر پشت می باشد .
 • نکته جالب توجه این است که برای نژاد اسکیمو سگ آمریکایی مبدأ واقعی ناشناخته است. سگ آمریکا اسکیمو را بعنوان سرگرم کننده و محبوب در بسیاری از سیرک های سیار در سراسر ایالات متحده در طول قرن ۱۹ با موهای سفید و درخشان نظاره میکردند .
 • در سال ۱۹۱۷، اشپیتز آمریکایی به آمریکن اسکیمو تغییر نام داد .

 

 

ویژگی های رفتاری نژاد آمریکن اسکیمو | American Eskimo Dog

از ویژگی های نژاد اسکیمو سگ آمریکایی میتوان به مواردی مانند : باهوشی، سر سختی نام برد ، همچنین این نژاد علاقه زیادی به ورزش زیاد دارد.بدلیل اینکه این نژاد ذاتا نگهبان است از او میتوان بعنوان یک دیده بان بسیار عالی نام برد.

آمریکن اسکیمو نیازمند این است که بطور منظم فعالیت خارج از منزل داشته باشد. چنانچه این اتفاق برای او نیفتد او بی حوصله می شود و شروع به پارس کردن و یا جویدن اشیا می کند این نکته را فراموش نکنید که یک آمریکن اسکیمو خسته می تواند خانه و حیاط را برای انتقام ویران کند .

این نکته را حتما توجه کنید که درصورتیکه فرد با حوصله ای نیستید این نژاد اصلا برای شما پیشنهاد نمیشود چرا که آمریکن اسکیمو نیاز به یک صاحب با اراده دارد تا بدرستی به او آموزش دهد و همچنین باید آموزشهایی که برایش درنظر میگیرد سرگرم کننده باشد.

 

مشکلات و سلامتی نژاد آمریکن اسکیمو | American Eskimo Dog

 • دیسپلازی مفصل ران: این یک بیماری ارثی است. یکی از نکات بسیار مهمی که باید در مورد این بیماری بدانید این است که شما ممکن است متوجه هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران را متوجه نشوید. غربالگری اشعه ایکس برای دیسپلازی مفصل ران است که توسط بنیاد ارتوپدی برای حیوانات یا دانشگاه پنسیلوانیا برنامه بهبود هیپ (Penn HIP) انجام می شود. چنانچه شما قصد خرید یک توله سگ را دارید باید بطور کامل مطمئن شوید که پدر و مادر آن توله سگ برای دیسپلازی مفصل ران بصورت کامل چک و بررسی شده اند  وعاری از هرگونه مشکلات هستند. همچنین شما باید این نکته را مدنظر داشته باشید که دیسپلازی مفصل ران بیماری کاملا ارثی است، اما همچنین ممکن است توسط عوامل محیطی، مانند رشد سریع با یک رژیم غذایی با کالری بالا و یا همچنین صدمات وارده از پریدن یا سقوط از ارتفاع ایجاد شود .
 • لگ-زاییدن-پرتس بیماری: این بیماری در توله سگ ها درد ندارد و باعمل جراحی درمان می شود .
 • پیشرو شبکیه آتروفی: این بیماری را از خانواده بیماری های چشم مینامند که یکی از آسیب های این بیماری این است که باعث تخریب تدریجی شبکیه چشم می شود. دراوایل بیماری، سگ دچار شب کوری می شود. متاسفانه باید این نکته را بدانید که حیوان با پیشرفت این بیماری در طول روز هم کور می شود .
 • آب مروارید نوجوانان: با توجه به شدت آب مروارید ، گاهی باعث از دست دادن بینایی در سگ می شود. خوشبختانه این احتمال هم وجود دارد که بعضی اوقات با عمل جراحی نیز برداشته می شود.

معرفی نژاد سگ آمریکن اسکیمو

مراقبت و نگهداری از نژاد آمریکن اسکیمو | American Eskimo Dog

 • سگ آمریکایی اسکیمو بصورت ذاتی و غریزی آب و هوای سرد را دوست دارد. یکی از لذت بخش ترین فعالیت هایی که  آمریکن اسکیمو دوست دارد برف بازی است که ساعت های زیادی در برف میتواند با لذت و عشق بازی می کند. همچنین از آب بازی هم لذت می برد.
 • امریکن اسکیمو برای زندگی در حیاط خلوت مناسب نیست. این حیوان زمانی که با خانواده است بسیار خوشحال تر و سرحال تر از حالت تنهایی است.
 • آمریکا اسکیمو نیاز به ورزش و فعالیت زیادی دارد. اگر این نژاد به طور منظم و مرتب ورزش و فعالیت نداشته باشند تبدیل به سگ مخربی می شوند.
 • چنانچه اگر مجبورید سگ را برای مدت طولانی تنها بگذارید این نکته را مدنظر داشته باشید که حتما برایش اسباب بازی قرار دهید .

 

تغذیه نژاد آمریکن اسکیمو | American Eskimo Dog

توصیه می شود روزانه: ۱/۲ تا ۱.۵ پیمانه از مواد غذایی خشک با کیفیت بالا در روز، بصورت دو وعده غذایی به او داده شود.

توجه: این نکته را باید مدنظر داشته باشید که میزان غذای سگ بالغ بستگی به اندازه، سن، جثه، سوخت و ساز بدن ومیزان فعالیت او دارد. اگر شما از اضافه وزن سگ خود اطلاعی ندارید میتوانید با کارهایی از قبیل اندازه گیری مواد غذایی و تغذیه روزانه 2بار سگ خود را در شرایط ایده آل نگه دارید و همچنین میتوانید دست خود را درکمر او، در راستای امتداد ستون فقرات قرار دهید و با انگشتان به سمت پایین بدون فشار زیاد، لمس کنید. چنانچه شما قادر بودید دنده های حیوان را حس کنید در این حالت سگ شما شرایط بدنی خوبی دارد. در صورت اضافه وزن، نیاز به مواد غذایی کمتر و ورزش بیشتر دارد .

 

آراستن نژاد آمریکن اسکیمو | American Eskimo Dog

آنها نیاز به برس زدن مرتب دارند. برای جلوگیری از کرک شدن موها (به خصوص در پشت گوش) شانه زدن دو یا سه بار در هفته پیشنهاد می شود .استحمام را فقط برای مواقع ضروری انجام دهید ، این نکته را مدنظر داشته باشید که استحمام باید با شامپو خشک باشد . نکته دیگر قابل ذکر این است که گوش او را یک بار در هفته برای خاک، قرمزی یا بوی بد چک کنید. زمان مناسب برای کوتاه کردن ناخن های پا حداقل یک بار در ماه کوتاه شود .

 

میزان سازگاری نژاد آمریکن اسکیمو |  American Eskimo Dog با کودکان و حیوانات دیگر

آمریکن اسکیمو سگ خانواده بسیار عالی است که با همه مهربان است، از جمله کودکان در تمام سنین، سایر سگها و گربه البته، بزرگسالان باید همیشه تعامل بین بچه ها و سگ را نظارت داشته باشند .

 

محل نگهداری نژاد آمریکن اسکیمو | American Eskimo Dog

آمریکن اسکیمو ساکت و آرام، کم انرژی، در داخل خانه نسبتا آرام، مودب و با ساکنان دیگرمهربان است و برای زندگی در آپارتمان مناسب است.

 

صفحه مناسب چاپ
دیدگاه کاربران در مورد این مقاله
برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید
مقالات مشابه