معرفی نژاد سگ پامرانیان
0 - 0
19 اردیبهشت 99     709 بازدید
معرفی نژاد سگ پامرانیان

پامرانیان از تبار نژاد های بزرگ سگ سورتمه آمده است و امروز او دارای تاریخچه ای طولانی و جالب است. اسم مستعار او سگ صورت روباهی است، سگ کوچکی که فکر می کند هر چیزی را می تواند انجام دهد، او جمع و جور، فعال، قادر به رقابت چابکی و اطاعت است و براحتی می تواند دوستی برای خانواده باشد.

 

نکات مهم در ارتباط با انواع نژاد سگ

 

تطبیق پذیری

 

میزان سازگاری با زندگی آپارتمانی

برخلاف تصور رایج ، اندازه های کوچک لزوماً نشان دهنده  سازگاری سگ با آپارتمان نیست. تعداد زیادی از سگ های کوچک بسیار پر انرژی و سرحال هستند برای زندگی در یک طبقه بالا. سامو بودن ، کم انرژی بودن ، نسبتاً آرام در داخل خانه و مودب بودن با ساکنان دیگر ، همه ویژگیهای خوب یک سگ آپارتمان هستند. و می توانید یک جعبه جالب برای سگ خود پیدا کنید تا فضای شخصی کمی در آپارتمان به آنها بدهید.

 

میزان سختی و حرفه ای بودن برای صاحب سگ

بعضی از سگ ها نسبت به بقیه ساده تر هستند. آنها به آموزش بهتر می روند و بسیار راحت هستند آنها همچنین به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند تا از اشتباهات یا ناسازگاری های شما عقب نشینی کنند. سگهایی که بسیار حساس هستند ، تفکر مستقل دارند یا ادعا می کنند ممکن است مدیریت والدین برای اولین بار سگ سخت تر باشد. اگر تجربه انتخاب سگ خود را در نظر داشته باشید هنگام انتخاب معاشرت جدید ، بهترین تجربه خود را کسب خواهید کرد.

 

تنهایی بودن را تحمل می کند

بعضی از نژادها بسیار نزدیک با خانواده خود پیوند می خورند و در صورت ترک تنها توسط صاحب خود ، مستعد نگرانی یا حتی وحشت هستند. یک سگ مضطرب می تواند بسیار مخرب باشد - پارس کردن ، ناله کردن ، جویدن و در غیر این صورت باعث ضرب و شتم می شود. این نژادها به بهترین نحو انجام می شود که یک عضو خانواده در طول روز در خانه باشد یا اگر می توانید سگ را به محل کار خود ببرید.

 

میزان تحمل سرما

نژادهایی با موهای بسیار کوتاه و بدون پوشش یا چربی کمی یا بدون چربی مانند گریشن ها در برابر سرما آسیب پذیر هستند. سگهایی که تحمل سرما کم دارند ، باید در داخل آب و هوای سرد زندگی کنند .

 

میزان تحمل گرما

سگ هایی که مو های ضخیم و دوتایی دارند ، در برابر گرمای بیش از حد آسیب پذیر هستند. همچنین نژادهایی با بینی های کوتاه مانند بولداگ وجود دارد ، زیرا نمی توانند به خوبی خنک شوند. اگر می خواهید نژاد حساس به گرما داشته باشید ، سگ شما باید در روزهای گرم یا مرطوب در منزل بماند ، و در مورد انجام سگ خود در گرما باید بسیار محتاط باشید.

 

میزان ارتباط دوستانه

 

محبت با خانواده

بعضی از نژادها مستقل و دور از ذهن هستند ، حتی اگر آنها از همان سگ توله سگ توسط همان شخص بزرگ شده باشند. دیگران با یک شخص پیوند نزدیکی دارند و نسبت به همه افراد بی تفاوت هستند. و برخی از خانواده را با محبت حمام می کنند. نژاد تنها عاملی نیست که به سطح عاطفه می رود. سگهایی که در داخل یک خانه با افراد اطراف بزرگ شده اند احساس راحتی بیشتری با انسان دارند و راحت تر پیوند می خورند.

 

ارتباط دوستانه با بچه ها

تضمینی برای رفتار هر نژاد یا سگ نیست. سگها از هر نژاد می توانند با توجه به تجربیات گذشته خود ، آموزش چگونگی همراهی با بچه ها و شخصیت ، در کنار کودکان خوب باشند. مهم نیست که چه نوع نژاد و چه نژاد ، همه سگ ها دارای فک های قوی ، دندان های تیز هستند و ممکن است در شرایط استرس زوزه بزنند. کودکان و سگهای جوان از هر نژاد همیشه باید تحت نظارت یک فرد بالغ قرار گیرند و هرگز به تنهایی دوره ای باقی نمانند.

 

ارتباط با سایر سگ ها

دوستی نسبت به سگ و دوستی با انسان دو چیز کاملاً متفاوت است. برخی از سگها ممکن است حمله کنند یا سعی کنند بر سگهای دیگر مسلط شوند ، حتی اگر آنها عاشق اشکالات مردم باشند. دیگران بیشتر از جنگ بازی می کنند. و بعضی از آنها دم می چرخند و فرار می کنند. نژاد تنها عامل نیست. سگهایی که حداقل در سن شش تا هشت هفتگی با همسران و مادر خود زندگی می کردند و در زمان توله سگ ، وقت زیادی را با بازی با سگ های دیگر گذراندند ، به احتمال زیاد مهارت های اجتماعی خوبی دارند.

 

 

سلامتی و نظافت

 

ریزش مو

اگر قصد دارید خانه خود را با یک سگ به اشتراک بگذارید ، باید با برخی از سطح موهای سگ روی لباس و خانه خود سر و کار داشته باشید. اما ، ریختن در بین نژادها بسیار متفاوت است. بعضی از سگ ها سال به سال می ریزند ، برخی فصلی "ضربه" می زنند ، بعضی دیگر هر دو را انجام می دهند ، و بعضی دیگر اصلاً به سختی نمی ریزند. اگر اهل فن و زیبایی هستید ، باید یک نژاد کم ریخته را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را آرام کنید.

 

سلامت کلی

به دلیل شیوه های نادرست در پرورش ، برخی از نژادها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی ژنتیکی مانند دیسپلازی مفصل ران هستند. این بدان معنا نیست که هر سگی از آن نژاد باعث ایجاد آن بیماری ها می شود. این بدان معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری قرار دارند. اگر شما یک توله سگ را به فرزندخواندگی می گذارید ، ایده خوبی است که بدانید کدام بیماری های ژنتیکی برای نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

 

خطر افزایش وزن

بعضی از نژادها اشتهای دلچسب دارند و تمایل دارند به راحتی وزن خود را افزایش دهند. همانند انسانها ، اضافه وزن می تواند باعث ایجاد مشکلات سلامتی در سگ ها شود. اگر نژاد انتخاب کرده اید که مستعد اضافه وزن است ، باید رفتارهای خود را محدود کنید ، مطمئن شوید که آنها به اندازه کافی ورزش می کنند و وعده های غذایی روزانه خود را به جای ترک کردن غذای معمولی ، در وعده های غذایی معمولی اندازه گیری می کنید.

 

جثه

عامل کلیدی در تصمیم گیری در مورد اینکه آیا با شما و فضای زندگی شما سازگار است ، است. نژادهای بزرگ سگ ممکن است بیش از حد قدرت و ترسناک به نظر برسند ، اما برخی از آنها فوق العاده شیرین هستند! نگاهی بیندازید و سگ با اندازه مناسب را برای خود پیدا کنید!

 

قابلیت آموزش

 

تمرین و آموزش آسان

آموزش سگهای باهوش ، در ایجاد ارتباط بین سریع (مانند کلمه "نشستن") ، یک عمل (نشستن) و یک نتیجه (گرفتن یک معالجه) خیلی سریع مهارت بیشتری دارند. سگ های دیگر در طول آموزش به زمان ، صبر و تکرار بیشتری نیاز دارند. بسیاری از نژادها باهوش هستند اما با آموزش "چه چیزی در من است؟" نگرش ، در این صورت شما نیاز به استفاده از پاداش ها و بازی ها برای یادگیری آنها می خواهید با درخواست های خود مطابقت داشته باشند.

 

هوشمندی

سگهایی که برای مشاغلی که نیاز به تصمیم گیری ، هوش و تمرکز دارند ، مانند حیوانات گله دار پرورش می یابند ، باید مغز خود را ورزش دهند ، همانگونه که سگ هایی که برای اجرای آن در طول روز پرورش داده شده اند ، باید بدن خود را ورزش کنند. اگر آنها تحریک ذهنی مورد نیاز خود را پیدا نکنند ، کار خودشان را انجام می دهند - معمولاً با پروژه هایی که دوست نخواهید داشت مانند حفاری و جویدن. آموزش اطاعت و اسباب بازی های تعاملی سگ روش های خوبی برای دادن سگ به تمرین مغز است ، همانند ورزش و مشاغل سگ مانند چابکی و جستجو و نجات.

 

تعقیب طعمه

سگهایی که به آنها شکاری می گویند ، مانند Terriers ، تمایل ذاتی برای تعقیب حیوانات دیگر دارند.  مانند گربه ها ، سنجاب ها ، و شاید حتی ماشین ها ، می توانند آن غریزه را تحریک کنند. سگهایی که دوست دارند تعقیب کنند باید در بیرون از منزل اجاره شوند یا در یک محوطه نگه داشته شوند و در حیاط خود به حصار امن و بالایی احتیاج دارید. این نژادها به طور کلی برای خانه هایی با حیوانات خانگی کوچک که می توانند مانند طعمه مانند گربه ها ، همسترها یا سگ های کوچک مناسب نباشند مناسب نیستند. از طرف دیگر نژادهایی که در ابتدا برای شکار پرندگان مورد استفاده قرار می گرفتند ، تعقیب نخواهند شد ، اما احتمالاً هنگام پرواز پرنده هایی که وجود دارند توجه آنها را سخت می کنید.

 

گرایش به پارس یا زوزه

برخی نژادها بیشتر از بقیه صدا تولید می کنند. هنگام انتخاب نژاد ، به این فکر کنید که چند بار سگ با پارس یا زوزه صدا می کند. اگر نیاز به خرید سگ نگهبان دارید ، آیا شهری مملو از "غریبه های" مشکوک ، توله سگ شما را در معرض خطر دایمی قرار خواهد داد ؟ آیا شما در خانه با محدودیت های صوتی زندگی می کنید؟ آیا در این نزدیکی همسایه دارید؟

 

نیازهای جسمی

 

سطح انرژی

سگهای پرانرژی همیشه آماده و منتظر عمل هستند. آنها این استقامت را دارند که بتوانند در یک روز کاری کامل قرار بگیرند. آنها به مقدار قابل توجهی از ورزش و تحریک ذهنی احتیاج دارند و احتمالاً بیشتر وقت خود را صرف پریدن ، بازی و تحقیق در مورد هر گونه مناظر و بوی جدید می کنند. هنگام انتخاب نژاد ، سطح فعالیت و شیوه زندگی خود را در نظر بگیرید و به این فکر کنید که آیا شما یک سگ ریز و درشت و پرانرژی پیدا خواهید کرد که نیرومند یا آزار دهنده باشد.

 

شدت فعالیت

ممکن است یک سگ نیرومند انرژی زیادی داشته باشد یا نتواند انرژی بالایی داشته باشد ، اما هر کاری که انجام می دهد ، آنها با قدرت انجام می دهند ، همچنین ممکن است برای فرزندان خردسال یا شخصی که سالخورده و ضعیف است بهترین محل برای خانه نباشد. از سویی دیگر ، یک سگ با انرژی کم ، رویکرد مطیعی تری نسبت به زندگی دارد.

 

نیازهای ورزشی

بعضی از نژادها با قدم زدن در شب خوب هستند. برخی دیگر به تمرینات روزمره و جدی احتیاج دارند ، به ویژه کارهایی که در ابتدا برای کارهای شغلی جسمی از قبیل شکار یا شکار پرورش داده شده بودند. بدون ورزش کافی ، این نژادها می توانند وزن خود را افزایش داده و انرژی مورد استفاده خود را به روشهایی که دوست ندارند مانند پارس کردن ، جویدن و حفر کردن ، تخلیه کنند. نژادهایی که به ورزش زیادی احتیاج دارند ، برای افراد خارج از منزل ، افراد فعال و یا علاقه مندان به آموزش سگ خود برای رقابت در یک ورزش سگ پر انرژی مانند چابکی مناسب است.

 

میزان بازیگوشی

برخی از سگ ها توله سگ های همیشگی هستند - همیشه در حال انجام یک بازی هستند - در حالی که دیگران جدی تر و آرام بخش هستند. اگرچه یک توله سگ بازیگوش دوستانه به نظر می رسد ، در نظر بگیرید که هر روز چند بازی میتوانید انجام دهید ، یا بچه هایی دارید یا سگ های دیگری که می توانند به عنوان همبازی های سگ در کنار هم قرار بگیرند.

 

مشخصات کلی نژاد پامرانیان | Pomeranian

دسته بندی نژاد: سگهای همراه

قد: ۱۸ تا ۳۰ سانتی متر

وزن: ۱.۵ تا ۳ کیلوگرم

طول عمر: ۱۲ تا ۱۶ سال

 

ویژگی های نژاد پامرانین | Pomeranian

 • پامرانیان ها اغلب در مورد غریبه مشکوک هستند و ممکن است در مواجه با آنها بسیار پارس کنند.
 • پامرانیان ها ممکن است سخت خانگی و رام شوند. استفاده از جعبه آموزشی توصیه می شود.
 • گرما و رطوبت بالا برروی پامرانیان اثر می گذارد و ممکن است دچار گرمازدگی شده و آسیب ببیند. زمانی که بیرون از خانه است مراقب او باشید و اگر نشانه هایی از گرما زدگی در او دیدید فورا او را به داخل بیاورید. قطعا آنها سگهای خانگی هستند و نباید بیرون از خانه نگهداری شوند.
 • در حالیکه پامرانیان ها با بچه ها بسیار خوب هستند، اما بدلیل اندازه کوچکشان انتخاب مناسبی برای خانه هایی که بچه های خیلی کوچک یا بسیار فعال دارند نیستند. هرگز اجازه ندهید پامرانیان با بچه ای کوچکتان بدون هیچ نظارتی با هم بازی کنند.
 • بدلیل اندازه بسیار کوچکشان، پامرانیان ها ممکن است طعمه ای برای جغدها، عقاب ها، شاهین ها، شغالها و سایر حیوانات وحشی باشند. هرگز آنها را بدون مراقبت خارج از خانه رها نکنید و اگر پرندگان شکاری نزدیک محل زندگی شما وجود دارند بسیار زیاد از آنها مراقبت کنید.
 • از آنجائیکه سگ پامرانیان خرسی کوچک و جذاب هستند، هدفی برای سگ دزدها بحساب می آیند و این دلیل دیگری است تا بیشتر مراقب پامرانیان باشید، حتی در یک حیاط حصار کشی شده.
 • اگرچه آنها سگهای کوچکی هستند، اما پامرانیان این را درک نمی کند و رفتاری مانند سگهای بزرگ دارد. این تفکر ممکن است منجر به فاجعه شود، اگر که آنها تصمیم بگیرند به قلمرو سگی بزرگتر از خودشان دست درازی کنند یا اینکه بخواهند از جای بلندی بپرند.
 • زمانی که پامرانیان به سن بالا برسد ممکن است در پوشش زیبایش درچار طاسی تکه ای شود.
 • برای داشتن یک توله سگ سالم، هرگز از پرورش دهندگان نامعتبر یا مغازه هایی که حیوانات خانگی میفروشند خریداری نکنید. بدنبال پرورش دهنده ای باشید که تمامی آزمایشات مربوط به سگها را در زمینه بیماریهای ژنتیکی انجام داده باشد و سگهایی که مزاج سالم داشته باشند.

 

وزن و اندازه نژاد پامرانیان | Pomeranian

وزن در نرها: (۱.۵-۶) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۱.۵-۶) کیلوگرم.

قد در نرها: (۱۸-۳۰) سانتی متر، قد در ماده ها: (۱۸-۳۰) سانتی متر.

 

پامرانیان - غذای خشک سگ

 

ویژگی های رفتاری نژاد پامرانین | Pomeranian

پامرانیان برون گرا سگی باهوش و با نشاط است. او عاشق این است که با افراد جدید روبرو شود و با سایر حیوانات هم میانه خوبی دارد، اگرچه گاهی اوقات فکر می کند که سگی بزرگتر است. اجازه ندهید که با سگهای بزرگتر از خودش وارد چالش شود، زیرا این باور غلطی برایش است که فکر می کند هم اندازه یا بزرگتر از سگ مقابل است. کنجکاو و هوشیاری پامرانیان ها از آنها سگهای ناظر خوبی می سازد، زیرا نسبت به هر چیز غیر معمولی پارس می کنند. به آنها یاد دهید که با فرمان شما پارس کردن را متوقف کنند.

خلق و خوی سگ تحت تاثیر عواملی مانند وراثت، آموزش و اجتماعی شدن شکل میگیرد. همیشه ازاینکه یکی از والدین (معمولا هم مادر زیرا در دسترس است) خوی و خصلت خوبی دارد مطمئن شوید تا بتوانید توله سگی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی میکنید. مواجه و برخورد با دیگر بستگان سگ به شما کمک مفیدی خواهد کرد برای اینکه بتوانید بفهمید زمانی که توله سگتان رشد کرد از لحاظ خلق وخو چه جور سگی خواهد شد.

مانندهر سگی این نژاد هم نیاز دارند که خیلی زود روابط اجتماعی را شروع کنند، آنها باید زمانی که هنوز کوچک هستند با افراد گوناگون، صداها، مناظر و تجارت مختلفی مواجه شوند. این روند به شما این اطمینان را میدهد که سگتان به سمت تبدیل شدن به یک سگ همراه و اهل گردش رشد می کند. ثبت نام کردن او در کلاسهای مخصوص به سگها شروع بسیار خوبی است. دعوت از بازدیدکنندگان بطور منظم، بردن او به پارکهای شلوغ، فروشگاهها و مکانهایی که اجازه ورود سگ را میدهند، دیدار با همسایگان در اوقات فراغت باعث می شود که مهارتهای اجتماعی او صیقل داده شود.

 

مشکلات و سلامتی نژاد پامرانین |Pomeranian   

پامرانیان ها عموما سگهای سالمی هستند؛ اما مثل تمام نژادها آنها هم مستعد ابتلا به برخی از بیماریها هستند. ممکن است که همه پامرانیان ها همه این بیماریها را نگیرند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید مهم است که نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

اگرشما یک توله سگ خریدید پرورش دهنده ای را پیدا کنید که گواهی عدم سوء پیشینه سلامت برای هردو پدر و مادر توله سگ را به شما نشان دهد. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت ثابت میکند که یک سگ برای یک بیماری خاص آزمایش شده است.

 • آلرژی: برخی از پامرانیان ها ممکن است به انواع آلرژی اعم از آلرژی تماسی تا آلرژی غذایی مبتلا شوند. اگر متوجه شدید که پامرانیان تان پنجه ها یش را لیس می زند یا اینکه صورتش را زیاد می مالد ممکن است دچار آلرژی شده باشد و باید توسط دامپزشکی معاینه شود.
 • صرع: بعضی از پامرانیان ها دچار صرع و تشنج می شوند. اگر پامرانیان تشنج کرد باید توسط دامپزشک برای تعیین درمان مناسب معاینه شود.
 • مشکلات چشمی: پامرانیان ها مستعد ابتلا به انواع مشکلات چشمی شامل: آب مرواید، خشکی چشم (خشکی قرنیه و ملتحمه) و مشکلات پارگی مجرای اشک هستند. این مشکلات ممکن است در سگهای بالغ جوان دیده شود و اگر درمان نشود می تواند منجر به کوری شود. اگر متوجه هرگونه قرمزی، زخم و یا ریزش اشک بیش از حد شدید با دامپزشک تماس بگیرید.
 • دیسپلازی مفصل ران: این بیماری گاهی در پامرانیان ها رخ می دهد. عوامل زیادی مانند ژنتیک، عوامل محیطی و رژیم غذایی در این تغییر شکل مفصل ران دخیل هستند. پامرانیان آسیب دیده به راحتی قادر است زندگی خود را رهبری کند و برخلاف نژادهای بزرگ که اغلب به عمل جراحی نیاز پیدا میکنند او می تواند براحتی زندگی کند.
 • بیماری لگ پرتس: یک بیماری دیگراز بیماریهای مفصل ران است. این بیماری در نژادهای سگهای عروسکی زیاد دیده می شود. دراین بیماری ابتدا خون رسانی به سر استخوان ران (بزرگ استخوان پای عقب) کاهش می یابد و کم کم باعث مرگ استخوان و نهایتا تغیر شکل آن میشود. معمولا اولین نشانه های این بیماری در سن ۴ تا ۶ ماهگی توله سگ بروز می کند. نشانه های اولیه آن لنگیدی و آتروفی عضلات پا است. با یک عمل جراحی توسط دامپزشک واجد شرایط و قطع استخوان آسیب دیده این مشکل برطرف می شود. و معمولا سگ بدون درد به زندگی ادامه می دهد.
 • دررفتگی کشکک: این یک مشکل شایع در سگهای پامرانیان است. در رفتن به معنی از جا خارج شدن بخشی از استخوان یک مفصل است. اغلب در پای عقبی است که باعث درد میشود. این مشکل ممکن است فلج کننده باشد، اگرچه بسیاری از سگها با این وضعیت زندگی نسبتا عادی دارند.
 • نای فرورفته: این وضعیتی است که در نای ایجاد می شود و در آن نای هوا را به داخل ریه ها می برد. شایع ترین علامتهای آن خشکی و سرفه های سخت است که در بسیار از موارد آنرا با عنوان صدای غاز توصیف می کنند. از آنجائیکه او ممکن است توسط کشیدن گردن بند آسیب ببیند باید به پامرانیان یاد دهید که هنگام پیاده روی به آرامی کنار شما راه برود یا اینکه از یک قلاده بجای گردن بند استفاده کنید. این بیماری را می توان با دارو یا عمل جراحی درمان کرد.
 • مشکلات دندانی: پامرانیان ها مستعد ابتلا به مشکلات دندانی و لثه و از دست دادن دندان در سنین اولیه هستند. مراقبت مشکلات دندانی او باشید و برای انجام آزمایشان و معاینات منظم دندان او را به نزد دامپزشک ببرید.

 

مراقبت از نژاد پامرانیان | Pomeranian

پامرانیان ها در داخل خانه فعال هستند و انتخاب خوبی برای زندگی آپارتمانی و خانه هایی که حیاط محصور ندارند می باشند. آنها سطح فعالیت متوسطی دارند و از پیاده روی ها و بازیهای روزانه کوتاه مدت لذت می برند.

به خاطر داشته باشید که همیشه باید آنها را کنار خودت نگه دارید. آنها بسیار کوچکند و به گرما حساسند. پامرانیان ها عاشق بازی کردن هستند و براحتی ممکن است حوصله شان سر برود، بنابراین مطمئن شوید که همیشه اسباب بازی دورو برشان هست، زیرا آنقدر دور خودشان می چرخندتا چیزی برای بازی پیدا کنند. آنها مخصوصا از اسباب بازیهایی لذت می برند که وارد چالششان کند.

پامرانیان ها عاشق این هستند که چیزهای جدیدی یاد بگیرند و دوست دارند که در مرکز توجه باشند. بنابراین استفاده از ترفندهای آموزشی راه مناسبی برای پیوند با آنها است و باعث می شود تا نیازهای جسمی و ذهنی شان هم تامین شود. آنها دامنه توجه کوتاهی دارند بنابراین جلسات آموزشی را کوتاه و سرگرم کننده نگه دارید. هر زمانی که کار یا دستور شما را بدرستی انجام می دهد از ستایش و بازی برایش استفاده کنید.

 

تغذیه نژاد پامرانیان | Pomeranian

میزان توصیه شده روزانه: ۱/۴ تا ۱/۲ پیمانه غذای خشک با کیفیت که به دو وعده غذایی تقسیم می شود.

مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

 

پامرانیان - غذای خشک سگ

آراستن نژاد پامرانیان | Pomeranian

پوشش با شکوه پامرانیان ضخیم و به حالت ایستاده به سمت بیرون و دولایه است، که لایه زیرین نرم، ضخیم با موهای کرکی است و لایه بالایی با موهای بلند، راست و براق است که به سختی لمس می شوند. موهای اطراف گردن و سینه بلند است و بشکل حاشیه می باشد که باعث افزایش ظاهر غرورآفرین پامرانیان می شود. یکی دیگر از ویژگیهای برجسته این نژاد دم اوست. دم او با موهای صاف و فراوانی آراسته شده، که انگار با وزش باد به سمت پشت سگ برگشته است. جالب است زمانی که پامرانیان متولد می شود دمش به این شکل به نظر نمی رسد. ممکن است ماهها طول بکشد تا دم به این شکل برسد.

یکی دیگر از چیزهای عالی که در مورد این سگ این است که او در هر رنگ و طرحی که برای سگ تصورشود ممکن است دیده شود، شامل سیاه، سیاه با قهوه ای مایل به زرد، آبی، آبی با قهوه ای مایل به زرد، شکلاتی، شکلاتی با قهوه ای مایل به زرد، کرم، کرم سموری، نارنجی، نارنجی سموری، قرمز، قرمز سموری، سموری (موهای نوک سیاه روی پس زمینه نقره ای، طلایی، خاکستری، حنایی یا قهوه ای) راه راه (پایه ای به رنگ طلایی، قرمز، یا نارنجی با راه راه های سیاه) و سفید.

پامرانیان های سفید با تکه هایی از رنگهای دیگر را چند رنگی می نامند. آنها ریزش موی متوسطی دارند. نوع نر این نژاد موهای لایه زیرینش سالی یک بار می ریزد. ماده های بارور در فصل ریزش، بعد از زایمان و هرزمانی که دچاراسترس و اضطراب باشند در لایه زیرینشان ریزش مو دارند. برای جلوگیری از دیدن موهای آنها بر روی مبلمان و لباس حداقل هفته ای دو بار آنها را با یک برس سیمی یا شانه فلزی شانه بزنید. این کار باعث توزیع چربی طبیعی پوست و حفظ سلامت او می شود.

شما می توانید که هرزمانی که دوست دارید او را حمام کنید، روزانه یا ماهانه، تا زمانیکه از یک شامپو و نرم کننده ملایم استفاده می کنید. اگر او در فاصله بین حمام کردن بوی بدی بدهد کمی پودر روی بدنش بریزید و اجازه دهید چند دقیقه بنشیند سپس او را شانه بزنید.

دیگر نیازهای نظافتی او شامل بهداشت دندان و مراقبت از ناخنها است. پامرانیان ها مستعد ابتلا به بیمارهای دندانی هستند، پس این موضوعی است که شما باید در مورد بسیار مراقب باشید. بهترین ایده این است که دندانهای او را حداقل یکبار در هفته مسواک بزنید البته بهتر است که این کار را هر روز انجام دهید. ناخنهایش را بطور منظم تمیز کنید. اگر صدای کشیده شدن ناخنهایش را برروی زمین میشنوید آنها بیش از حد بلند شده اند، ناخنهایش را بطور منظم کوتاه کنید.

سگها در مورد پاهایشان حساس اند، به پنجه های آنها رسیدگی کنید. داخل دهان را بررسی کنید.

همانطور که اورا نظافت میکنید بدنش را از لحاظ زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس یا التهاب برروی پوست مورد بررسی قرار دهید. گوش، بینی، دهان وچشم را بررسی کنید، چشمها باید روشن باشند و هیچگونه قرمزی یا ترشحی نداشته باشند.

 

میزان سازگاری نژاد پامرانیان | Pomeranian با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

پامرانیان جسور و فعال عاشق بازی کردن است، اما آنها انتخاب مناسبی برای خانواده هایی هستند که بچه های بزرگتر دارند زیرا می دانند که چطور با دقت با آنها رفتار کنند و قابل اعتماد هستند. بسیاری از پرورش دهندگان از فروش توله سگهای این نژاد به خانواده هایی که بچه های کوچک دارند خودداری می کنند. درست است که او قوی است اما بدلیل اندازه کوچکش براحتی توسط بچه های کوچک آسیب می بیند.

همیشه به کودکانتان در مورد رویکرد و تعاملشان با سگها و نوازش کردنشان آموزش دهید و همواره به روابط بین آنها نظارت داشته باشید و هیچگاه آنها را با هم تنها نگذارید تا از گاز گرفتن و کشیدن دم و گوش از سوی هردویشان جلوگیری کرده باشید. به کودکان یاد دهید زمان غذا خوردن سگ به او نزدیک نشوند و دست به غذایش نزنند. مهم نیست که چقدر رفتار آنها دوستانه باشد هرگز سگ را با کودک تنها نگذارید.

پامرانیان ها میانه خوبی با گربه ها وحیوانات دیگر دارند، بخصوص اگر همراه آنها رشد کرده باشند. در مقابل سگهای بزرگتر از آنها حفاظت کنید. پامرانیان ها درک نمی کنند که بسیار کوچک هستند و بدون هیچ ترسی سگهای بزرگتر را به چالش می کشند.

 

محل نگهداری نژاد پامرانیان |Pomeranian 

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.

 

نکاتی در رابطه با سگ های پامرانین​ |Pomeranian 

 • پامرانین روباهی نژاد استاندارد پامر هستش، پامر خرسی، بو و تیکاپ با این که محبوب ترن اما استاندارد نیستن
 • وزن پامر بالغ بین ۲ تا ۳.۵ کیلو هستش، کمتر یا بیشتر از این استاندارد نیست
 • پامرانین قبل از این که دستکاری ژنتیکی بشوند سایزشان متوسط بوده و جزو سگای نگهبان به شمار میومده
 • این نژاد از جفت گیری اشپیتزهای کوچیکتر و پشمالوتر به وجود اومد و از وقتی ملکه ویکتوریا در قرن ۱۸ صاحب یه پامرانین شد، این نژاد هم معروف شد
 • پامر فوق العاده باهوش و تربیت پدیر است به طور مثال فرمان "بشین" را در ۵ تا ۱۰ دقیقه میتواند یاد بگیرند
 • پامرانین خیلی شجاع و نترس هستند و هنوز هم خودش رو بزرگ میداند به همین دلیل است که با نژاد های بزرگتر از خودش درگیر میشود
 • پامرانین ها معمولا به غریبه ها مشکوک هستند و ممکن هست خیلی پارس کنن
 • در بعضی مواقع ممکن هست آموزش های داخل خانه مانند آموزش جای دستشویی سگ به پامرها سخت باشه
 • حتما از تولگی سگ پامر خود را عادت بدهید که بتوانند داخل پارک خود بمانند
 • دما و رطوبت بالا میتواند سگ پامرانین رو اذیت کنه و در معرض گرمازدگی قرار بده
 • پامرانین ها اگر به درستی تربیت نشوند دچار مشکل رفتاری میشوند  که میتواند برای صاحب سگ اذیت کننده باشد
 • سگ پامرانین با بچه ها بخوبی بازی میکند ولی بخاطر جثه کوچیکش موقع بازی با بچه ها در معرض خطر قرار دارد

 

کلمات کلیدی : غذای خشک ، غذای خشک سگ ، غذای خشک گربه ، غذای حیوانات خانگی ، پت شاپ ، غذای گربه ، غذای سگ

صفحه مناسب چاپ
دیدگاه کاربران در مورد این مقاله
برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید
مقالات مشابه